Amerika’da Embriyo Transferi

Amerikada Embriyo Transferi

Embriyo donasyonu ve transferi işlemi kadında yumurta ve erkekte sperm oluşmaması sonucu başvurulan tekniktir. Dondurularak saklanan embriyolar, embriyo donörlerinden alınarak anne adayına transfer edilir. Böylece anne adayı hamile kalarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirmektedir.

Öncelikle yumurta donasyonu ve sperm donasyonu hizmeti alınmakta, size en uygun olan donörlerle eşleşme sonrasında embriyo transferi gerçekleştirilmektedir.

Amerika’da donörlerde aranılan kriterler diğer ülkelere göre çok daha katıdır.

Amerika’da sperm donörü olarak başvurabilmek için aranan temel özellikler, ABD’nin en iyi üniversitelerinde – Stanford, UCLA, MIT, UT gibi – eğitim gören ya da aynı üniversitelerden mezun olmuş, master ya da doktorasına devam eden ya da tamamlamış, minimum 1,80 boyunda, 19 ila 38 yaş arasında, yüzde yüz sağlıklı ve heteroseksüel (cinsel tercihlerin sadece karşı cinsiyete eğimli) olunmasıdır.
Eğer donör adayları bu özelliklerin tümüne sahipse çok titiz bir araştırmadan geçirilmektedirler. Fiziksel ve genetik testlerin yanı sıra adayların tüm aile tarihçesi incelenip, geçmiş̧ ve halen yaşayan akrabalarının fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olmaları şartı aranır. Eğer adaylar tüm bu üstün özelliklere sahipler ise donör olabilmektedirler. Çalıştığımız donasyon merkezleri bu kriterleri yazılı kanıtlarla doğrulamak zorundadır.

Çalıştığımız yumurta donasyon merkezi %72 gibi yüksek gebelik olasılığına sahiptir. Aynı zamanda dünyanın en geniş̧ donmuş yumurta veri tabanına sahip olan merkez bekleme süresini sıfıra indirmektedir.

Tüm donasyon merkezlerinin, FDA-New Food and Drug Administration (Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Bakanlığı) tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. FDA dünyanın en katı medikal standartlarına sahiptir.

Bizim için en önemli unsurlardan biriside gizliliktir. Bilgileriniz doktorlarınız dışında hiçbir 3. şahıs ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.

Yeni Bir Hayat Amerika’da embriyo donasyonu hizmeti ile amacımız sizin çocuk sahibi olma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkıda bulunmak için çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir