Amerika’da Sperm Donasyonu

Amerika'da sperm donasyonu

Amerika’da her yüz sperm donörü adayından sadece bir tanesinin başvurusu kabul edilmektedir. Adaylarda aranılan nitelikleri ve yapılan testler diğer ülkelerle kıyaslanmayacak kadar katıdır.

Erkek sperminin herhangi bir nedenden dolayı anne adayının yumurtasını dölleyememesi ve dolayısıyla gebeliğe mani olması sonucu üçüncü bir kişiden (donör) sperm alınarak annenin hamile kalması işlemine sperm donasyonu ve transferi denilmektedir.

Amerika’da Sperm Donasyonu ve Transferi

Sperm transferi ve donasyonu sonrasında hamilelik ve doğum aşamaları diğer hamileliklerden farklı değildir. Dilerseniz işlem sonrasında Türkiye’ye dönebilir veya tüm hamileliğinizi Amerika’da geçirerek doğumunuzu da orada yapabilirsiniz. Yeni Bir Hayat Amerika’da doğum hizmetimizden faydalandığınızda bebeğinizi Amerikan vatandaşı olarak dünyaya getirerek ona tüm hayatı boyunca faydalanacağı ayrıcalıklar hediye edebilirsiniz.

Amerika’da Sperm Donasyonu Kriterleri Kıbrıs ve Diğer Ülkelerin Çok İlerisindedir.

Amerika’daki merkezlerde sperm donörü seçiminde çok katı kurallar uygulanmaktadır. Böylece sağlıklı bir bebek dünyaya getirmenize yardımcı olunur.

  • Amerika’da sperm donörü olabilmek için aranan ilk kriter Amerika’nın belirli üniversitelerinde -Stanford, UCLA, MIT, UT gibi – eğitim görmek ya da aynı üniversitelerden mezun olmuş̧ olmak, master ya da doktorasına devam etmek ya da tamamlamış olmaktır.
  • Adayların minimum 1.80 boyunda, 19 ile 38 yaş arasında, yüzde yüz sağlıklı ve heteroseksüel (cinsel tercihlerin sadece karşı cinsiyete eğimli) olması aranan diğer özelliktir.
  • Bu iki özelliği yerine getiren adaylar kapsamlı bir sağlık taramasından geçirilir. Bu taramada bulaşıcı hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi birçok tetkik yapılır.
  • Adaylar daha sonra genetik sağlık taramasından geçirilir. Tüm bu testleri başarılı ile geçen adaylardan alınan spermler ancak belirli testleri başarı ile geçtikten sonra kabul edilmektedir.
  • Amerika’da her yüz sperm donörü adayından sadece 1 tanesi tüm kriterleri yerine getirerek sperm donörü olarak kabul edilmektedir.

Amerika’da Sperm Donörünüzü Nasıl Seçersiniz?

Bu süreçte bir diğer önemli unsur da size donör seçiminde sağlanacak esnekliklerdir. Sizin isteğinize aşağıdaki yöntemlerden bir ya da bir kaçı sonucunda sizin için en uygun olan donörü seçebilirsiniz.

  • Fotoğraf eşleştirmesi ile sizlerin de kendi çocukluk ve yetişkinlik fotoğraflarınıza en çok benzeyen donör bulunabilir.
  • Etnik köken, deri rengi, saç ve göz rengi, kan grubu, ırk taraması, eğitim düzeyi gibi farklı kriterlere göre donör taraması yapılabilir.
  • Donörlerin video kayıtları izlenerek seçim yapılabilir.

Yeni Bir Hayat açısından en önemli hususlardan birisi de gizliliktir.

Sizinle yapılacak tüm görüşmeler ve sürecin tümü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirilir.

Yeni Bir Hayat, Amerika’da sperm donasyonu hizmeti ile  çocuk sahibi olma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkıda bulunmak için çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir