Amerika’da Tedavi Hizmeti

Yeni Bir Hayat olarak sizi dünyanın önde gelen tıp merkezleri ve uzman doktorları ile buluşturma ve zaman kaybetmeden sağlığınıza kavuşturmayı hedeflemekteyiz. Amerika’da teşhis hizmetimizle evinizden çıkmadan rahatsızlığınız için Amerika’daki tıp merkezlerinden ikinci bir görüş alabilirsiniz Sonrasında isterseniz Amerika’da tedavi hizmetimizden faydalanarak alanında dünyanın en iyisi olan tıp merkezlerinde tedavinize devam edebilirsiniz. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde henüz uygulanmayan birçok teşhis ve tedavi yöntemi ilk olarak Amerika’da geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.

Tıpta en büyük bütçeli araştırma harcamalarını yapan ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri gelmektedir. Her yıl milyarlarca dolar, yeni tedavi yöntemlerinin bulunması için harcanmaktadır. Tıbbi araştırmalara ABD’de verilen önemi gerçek verilerle ortaya dökmek gerekirse, ABD 2005 yılında yalnızca tıp teknolojisi araştırmalarına, toplamda 111 milyar dolar harcamıştır. Bu tutar Türkiye’nin 2005 yılı toplam bütçesine hemen hemen eşittir.

Yeni Bir Hayat olarak misyonumuz sizlere hayatınızın bu çok önemli döneminde, yabancı bir ülkede kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamak ve dünyanın en iyi sağlık hizmetlerini sunmaktır. Dileriz sağlığınız hiç bozulmaz ve Yeni Bir Hayat Sağlık hizmetlerine ihtiyaç duymazsınız.

Tıp Merkezlerimiz

Kalp ve damar hastalıklarında çığır açmış olan Cleveland Clinic ve Houston St. Luke’s Episcopal Hospital; kanser araştırma tedavilerinde dünyanın en iyi tıp merkezi sayılan Houston MD Anderson Cancer Center; omurilik rahatsızlıkları, felç ve rehabilitasyon alanında dünyanın önde gelen tıp merkezlerinden Hermann Memorial; uyguladığı tedavi yöntemleri ile tüm dünyada ün yapmış Teksas Çocuk Hastanesi Amerika’da tedavi için beraber çalıştığımız sağlık merkezlerinden sadece birkaç tanesidir.

MD Anderson Kanser Merkezi

Kanser araştırma, teşhis ve tedavisinde dünyada öncü bir tıp merkezidir. Son 8 yıl içinde 6 kez Amerika’nın en iyi kanser tedavi hastanesi seçilmesi de bunun en iyi göstergesidir. MD Anderson hem kanser hastalarını tedavi etmekte, hem de kanser araştırmalarındaki başarısı ile de tıp dünyasında saygın bir yer edinmiştir. Sadece kanser araştırma ve tedavisine odaklanması, tıpta henüz öncü sayılacak teşhis ve tedavi yöntemlerini kullanması MD Anderson’ın konusunda en iyi uzman doktorları da kendisine çekmesini sağlamıştır.

Cleveland Clinic

Son 15 yıldır her yıl kalp ve damar cerrahisinde Amerika’nın 1 numaralı hastanesi seçilmektedir. Sindirim sistemi rahatsızlıkları, üroloji ve romatizma alanlarında ise en iyi 2. tıp merkezidir. Diğer branşlarda ise ilk 10 arasında yer almaktadır. Cleveland Clinic, tedavi ve hasta bakımına verdiği önem, araştırma ve teşhiste kullandığı öncü yöntemlerle Amerika ve dünyada saygın bir yer edinmiştir. Dünyadaki en büyük kalp hastanesini de içinde barındıran Cleveland Clinic Amerika’da tedavi denildiğinde ilk akla gelen tıp merkezlerinden birisidir.

St Luke’s Episcopal Tıp Merkezi

St Luke’s Episcopal Tıp Merkezi 21 yıldır kalp ve damar cerrahisinde Amerika’daki en iyi on merkezden birisi seçilmektedir. Yapay kalp nakli ve lazer cerrahisi de dahil olmak üzere birçok alanda ilkleri gerçekleştiren St Luke’s kalp ve damar cerrahisinde başarıları ile dünyanın birçok ülkesinden hastaların Amerika’da tedavi için tercih ettiği bir tıp merkezidir.

Memorial Hermann

Memorial Hermann beyin ve omurilik cerrahisinde, felç hastalarının fizik tedavilerinde Amerika’nın en iyi tedavi merkezi kabul edilmektedir. Amerika Temsilciler Merkezi üyesi Senatör Gabrielle Gifford 2011 yılında uğradığı silahlı saldırı sonrasında bu merkezde tedavi görmüş̧ ve yaklaşık 4 ay içinde sağlığına kavuşmuştur.

Texas Children Hospital

Amerika’nın en büyük çocuk hastanesi Texas Children Hospital; kanser, diyabet, astım, kalp ve damar cerrahisi, gelişim bozuklukları gibi hastalıklar için geliştirdiği ve uyguladığı tedavi yöntemleri ile dünyanın en iyi tıp merkezlerinden birisi kabul edilmektedir. Hastanede 1,500’ün üzerinde doktor görev almaktadır.
Amerika’da tedavi kararında sadece doğru hastanenin değil, aynı zamanda sizin hastalığınız konusunda deneyimli olan doktorun seçimi de son derece önemlidir.

Amerika’da tedavi hizmetimizle tüm zamanınızı ve enerjinizi sağlığınıza kavuşmaya ayıracaksınız. Biz diğer tüm detayları sizin için planlayıp, uyguluyoruz.

Yeni Bir Hayat Farkıyla Amerika’da Tedavi

Yeni Bir Hayat Amerika’da tedavi paketi sizin istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanacak, tedavinizin gerçekleşeceği eyalete bağlı olarak aşağıdaki aşamaların tümünü veya bir kısmını içerecektir.

Bilgilendirme ve Danışma
Tedavi servisimizin ilk adımı rahatsızlığınıza göre Amerika’da tedavi için uygun olabilecek merkezlerin saptanmasıdır.

Tanı ve Randevu
İkinci aşamada Amerika’da teşhis servisimizde olduğu gibi en son tetkik ve raporlarınız Amerika’da tedavi olacağınız merkezdeki uzman doktorlar tarafından incelenecek, hazırlayacakları teşhis ve tedavi raporu size sunulacaktır. Sizin onayınız alındıktan sonra randevu aşamasına geçilecektir.

Karşılama
Amerika’ya varışınızda rehberimiz tarafından havaalanında karşılanarak, konaklama yapacağınız hotel veya eve ulaşımınız sağlanacaktır.

Konaklama
Kalış sürenize göre isterseniz hotel, isterseniz eşyalı konutunuzun rezervasyonunu siz gelmeden yapıyoruz. Konutlarımızın seçiminde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak konforda olması, güvenlik ve temizlikle birlikte; doğumu gerçekleştireceğiniz tıp merkezine, şehir merkezine yakınlığı gibi unsurlar dikkate alınmaktadır.

Cep Telefonu
Amerika’da kalacağınız sürece kullanacağınız cep telefonunuz gerekli tüm numaralar yüklenmiş̧ olarak size sunulacaktır.

Rehberlik
Tedavi olacağınız eyalet seçiminize göre Amerika’da kaldığınız sürece günlük hayatınızda ve tedavinizin tüm aşamalarında Türkçe bilen rehberimiz size eşlik edecektir.

Özel Hemşire
Hastane de kalmıyorsanız istediğiniz takdirde hotel veya konutunuzda size yardımcı olacak özel bir hemşire görevlendirilecektir.

Araç Kiralama ve Ulaşım
İsteğinize göre şoförlü̈ ya da şoförsüz özel araç kiralanacaktır. Araç kiralamayı tercih etmezseniz tedavi için hastaneye gidişleriniz özel limuzinde yapılacaktır.

Tedavi ve Tetkikler
Amerika’da tedaviniz süresince gerekebilecek tetkik ve tahliller için tüm randevular rehberiniz aracılığı ile alınacak, tüm hastane ziyaretlerinizde rehberinizde size eşlik edecektir.