Amerika Üniversiteleri

Amerika’ da üniversite eğitimi düşünüyorsanız bu süreci çok iyi planlamanız gerekmektedir. Yeni Bir Hayat olarak bu desteği size en iyi biçimde vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Amerika Üniversiteleri Size İş Dünyasının Kapılarını Açıyor.

Amerika, üniversite eğitiminde 4,000’in üzerinde üniversite ve 1,200 civarında College’lerle sizlere çok geniş bir yelpazede seçenekler sunmaktadır. Dünya sıralamaları incelendiğinde her zaman en üst sıralarda yer alan Amerika üniversiteleri devamlı olarak yeni bir araştırma, buluş ve proje ile isimlerinden söz ettirmektedirler.

Amerika üniversiteleri size giriş için iki farklı yol sunmaktadır. Bunlardan birincisi doğrudan dört yıllık bir üniversite de başlamak, diğeri ise iki yıllık yüksek okul olarak adlandırabileceğimiz Community College başvurusu yaparak ilk iki yıldan sonra 3. ve 4. yıllar için üniversiteye giriş yaparak lisans diploması almaktır.

Amerika’da Üniversite Eğitimine Community College ile Başlayın

2 yıllık yüksek okullar ( Community College) Amerika’da üniversite eğitimi planlayan öğrenciler için en çok tercih edilen yoldur. Bu okullara başvuru ve kabul koşullarının nispeten daha kolay olması bu durumun en net açıklamasıdır. Yüksek okulların çoğu TOEFL derecesine ya da SAT sınavına girmek zorunda kalmaksızın eğitime kabul etmektedirler. Yüksek okulların tercih edilmesindeki bir diğer sebep ise dört yıllık üniversitelere göre çok daha ekonomik olmasıdır. İlk yıllarınızı bu okullarda geçirerek eğitim ücretinizi kayda değer bir biçimde düşürmüş olursunuz.

Yeni Bir Hayat Amerika’da Üniversite Kapılarını Açıyor

Şayet direkt olarak 4 yıllık üniversiteye başvuru yapmayı tercih eserseniz güçlü bir başvuru dosyası hazırlanması ve tüm belgelerinizi eksiksiz olması gerekmektedir. Eğitim almayı planladığınız Amerikan üniversitelerinin tümü TOEFL ve SAT sınav sonuçlarınızı talep etmektedirler. Bu sınavlardan alacak olduğunuz puanlar ile birlikte lise ortalamanız, referanslarınız, niyet mektubunuz başvurduğunuz üniversiteye kabul için çok önemlidir. Şayet İngilizce düzeyiniz TOEFL ve SAT sınavlarını geçmek için yeterli değilse, bu takdirde ilk olarak üniversite hazırlık programına katılarak bu eksikliğinizi gidermeniz gerekecektir. Yeni Bir Hayat yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak bu aşamada sizi Amerika’nın en güçlü kuruluşlarına yönlendirerek ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği veriyoruz.

Amerika Üniversiteleri Çalışma İmkanı da Sunuyor

Amerika’da üniversite öğrencileri kampüs içerisinde olmak kaydıyla haftada 20 saate kadar çalışma iznine de sahip olabiliyorlar. Böylece üniversite eğitimi için Amerika’yı tercih eden öğrenciler bir yandan dünyanın en etkin ve prestijli eğitim noktasında eğitimlerini alırken diğer yandan da mevcut çalışma izni ile çalışarak yaşam masraflarının bir kısmını çıkarabiliyorlar. Amerika üniversiteleri Türk öğrencilerin başarısını ve sınıflarına yaptıkları katkıyı çok iyi değerlendirmekte daha fazla Türk öğrenci istemektedirler.

Amerika’da Yüzlerce Üniversite İçinden Tercihte Bulunun

Yeni Bir Hayat’ın işbirliği içinde bulunduğu kurumların 600’den fazla üniversite ile anlaşmaları vardır. Bunlardan bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • University of St. Thomas
 • Golden Gate University
 • University of Wisconsin
 • Florida Institute of Technology
 • Grand Valley State University
 • The University of Tampa
 • Mount Ida College
 • Point Park University
 • Virginia International University
 • Louisiana Tech University
 • Middle Tennessee State University