Antigua ve Barbuda Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı

1981 yılına kadar İngiltere idaresi altında bulunan Antigua ve Barbuda, Karayipler’in doğusunda bulunan bağımsız bir ülkedir. Yaklaşık 365 adet plajı, tropik iklimi ve turkuaz renkli denizi ile dünyanın en güzel destinasyonlarından biri olan ülkenin gelirinin %60’ı turizmden elde edilmektedir.

Antigua ve Barbuda vatandaşlık programı 2013 yılından beri yürürlüktedir. Antigua ve Barbuda; Birleşmiş Milletler, Amerikan Devletleri Örgütü, Britanya Uluslar Topluluğu (Commonwealth) ve Karayip Topluluğu üyesidir. Antigua ve Barbuda pasaportuyla İngiltere, Kanada ve Schengen ülkeleri de dâhil olmak üzere yaklaşık 130 ülkeye vizesiz seyahat imkânına sahip olursunuz.

Antigua ve Barbuda yatırımcı programının en büyük avantajları; vatandaşlık sürecinin 3 ila 4 ay içinde sonuçlanması, yatırım tutarının benzer programlara göre daha düşük olması, gayrimenkul alımı veya bağış yöntemi ile başvuru seçeneklerinin olması ve başvuru süresince Türkiye’den ayrılmaya gerek olmamasıdır.

Yeni Bir Hayat sayesinde, başvuru dosyanızın hazırlanmasından Antigua ve Barbuda pasaportunuzun size teslim edilmesine kadarki süreci Türkiye’deki hayatınıza hiçbir ara vermeden geçirebilirsiniz.