YUNANİSTAN’A YAPACAĞINIZ GAYRİMENKUL YATIRIMI İLE AVRUPA BİRLİĞİ’NE ADIM ATIN

Yunanistan Golden Visa programı AB üyesi olmayan yatırımcılara ve ailelerine € 250,000 değerinde gayrimenkul satın alarak Avrupa’da yaşama imkanı veriyor. 40 iş günü içinde sonuçlanan program kapsamında Yunanistan’da yaşamayı tercih eden başvuru sahipleri ise 7. yılın sonunda Avrupa Birliği pasaportuna sahip olabiliyor.

Yunanistan Oturma İzni Başvuru Koşulları

  • Yunanistan’da € 250,000 değerinde yapılan gayrimenkul yatırımı Yunanistan’da oturma izni, Schengen ülkelerinde ise serbest dolaşım hakkı tanır.
  • Yatırım kapsamında Yunanistan’da minimum kalma zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • Oturma izni uzatma başvurusu 5 yılda bir yapılmakta ve gayrimenkul sahibi olunduğu sürece yenilenebilmektedir.
  • Satın alınan gayrimenkul kiralanabilmektedir.
  • Yunanistan’da ikamet etmeyi tercih eden yatırımcılar ve aileleri 7 yıl sonunda Yunanistan vatandaşlığına başvurabilmektedir.

Sadece 2 Ayda Yunanistan’da Oturum İzni

Gayrimenkul alımından yaklaşık 2 ay sonra işlemler tamamlanır

Aile Üyeleri – Oturma İzni

Finansal açıdan bağımlı olmak kaydıyla eş ve 21 yaşına kadar çocukları kapsar

Avrupa Birliği – AB’de    Serbest Dolaşım

Avrupa’da vizesiz seyahat hakkı tanır

Minimum Kalma Zorunluluğu

Oturma izni kapsamında Yunanistan’da minimum bulunma şartı koymaz

Avrupa Birliği – AB Pasaportu

Yılın 183 gününün Yunanistan’da geçirilmesi halinde 7 yıl sonunda AB pasaportuna sahip olma fırsatı sunar

Yatırım Miktarı En Uygun Program (Golden Visa)

Golden Visa programları arasında maliyeti en düşük olanıdır, Yunanistan’dan aldığınız evinizi kiraya verebilir ve istediğiniz zaman satabilirsiniz

Yunanistan Oturma İzni Programı

1981 yılında Avrupa Birliği’ne katılan Yunanistan 2000 yılından bu yana Schengen Bölgesi üyesidir. 2016’da 15 milyondan fazla yabancı turist ağırlayan ve 18 UNESCO Dünya Mirası Alanı’na sahip ülkede, turizm, ekonominin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturmaktadır.

Antik, Helenistik Roma ve Osmanlı döneminden bir çok iz taşıyan Yunanistan arkeolojik alanları ve mimari eserleriyle zengin bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca plajları ve adaları ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin talep gösterdiği deniz tatili noktaları sınırları içinde yer alır. Avrupa Birliği’nin en çok ziyaret edilen 7. ülkesidir.

Yunanistan’da ev alımı ile sahip olacağınız oturma izni kapsamında isterseniz ülkenin dilediğiniz yerine yerleşebilir veya sadece Avrupa’da serbest dolaşım hakkını kullanabilirsiniz.

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Yunanistan’da Emlak Alımı ve Oturma İzni Başvurusu

Yeni Bir Hayat olarak Yunanistan’ın önde gelen bölgelerinde yer alan projelerin temsilciliğini yapıyoruz. Bölge ve gayrimenkul araştırmasından, satın alma sürecindeki avukatlık ve noter hizmetlerine, banka hesap açma işlemlerinden, vergi prosedürlerine, Yunanistan’a yapacağınız ziyaretin planlanmasından, ilk oturum başvurunuza, oturum yenilemeye ve dilerseniz Avrupa Birliği pasaportuna hak kazanana kadar ki tüm adımlarda yanınızdayız.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!