YATIRIM YOLUYLA GRENADA VATANDAŞLIĞI

Karayipler vatandaşlık programları içinde Amerika ile E2 Yatırımcı Vizesi Anlaşması olan Grenada programında, dil ve ikamet ön koşulu olmayıp devlete yapılan katkı bedeli ya da gayrimenkul alımı ile vatandaşlık hakkı elde edilmektedir.

344 km2’lik bir alana kurulmuş ülke Parlamenter Monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Saint Georges’dur. Ülkede İngilizce konuşulmakta olup para birimi Doğu Karayip Doları’dır. İbreyi tarımdan hizmet tedariğine çeviren ekonomisi ve ana ihracat noktaları ile sağlam bağları ise, Grenada’yı öne çıkaran diğer unsurlardır. Sağlam ticari ve ekonomik altyapıya sahip olan adada ılıman tropikal iklim hüküm sürmektedir. ABD ile E2 vizesi anlaşması sayesinde Grenada vatandaşı olarak Amerika’da işletme sahibi olabilir, çalışabilir ve ikamet edebilirsiniz.

Uluslararası gelir vergisi muafiyetinin benimsendiği ülkede, Grenada dışındaki gelirlerinizden muaf olup, adada daimi olarak yaşamaya karar vermediğiniz sürece vergi yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Topraklarında yetiştirilen baharatlar sebebiyle “Baharat Adası” ve “Karayipler’in Mücevheri” olarak bilinen Grenada, görkemli manzarası ile de gerçek bir cazibe merkezidir.

Zaman Aralığı: :2-4 Ay
Vizesiz Seyahat Edilebilen Yerler:AB ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Çin ve Hong Kong dahil 122+ ülkeye vizesiz seyahat edebilme
Yatırım Türü:Grenada Hükümetine Katkı ya da Hükümet onaylı projelere gayrimenkul yatırımı yaparak.
Yatırım Maliyeti ve Koşulları:geri almamak koşuluyla $150.000 tutarında katkı yapan ya da Antigua & Barbuda’dan $350.000 değerinde gayrimenkul satın alımı ve hükümet masrafları

AB ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Çin ve Hong Kong dahil 122+ ülkeye vizesiz seyahat edebilme

geri almamak koşuluyla $150.000 tutarında katkı yapan ya da Antigua & Barbuda’dan $350.000 değerinde gayrimenkul satın alımı ve hükümet masrafları

Daimi ikametgâhın hızlı izlenmesi için 2.000.000 £ / 5.000.000 £ veya 10.000.000 £

Aileniz ile Birlikte Özgürlüğü Yaşayın

 • Grenada vatandaşlığı ve pasaportu 2 ay gibi kısa bir sürede verilebilir.
 • Ülkelere kısıtlama yok
 • Çifte vatandaşlığa izin verilir
 • Grenada’da ikamet zorunlu değil

Aileniz İçin Güvenli Bir Geleceğe Yatırım

 • Aileniz için güvenli bir ortam
 • Eşiniz, çocuklarınız ve ebeveynleriniz de vatandaşlık için başvurabilirler
 • Heyecan verici ve renkli bir topluluğun parçası olursunuz
 • Grenada vatandaşlığı ile herhangi bir Karayip adasında ikamet edebilirsiniz

Vizesiz Seyahatin Tadını Çıkarın

 • Birleşik Krallık’ın yanı sıra Schengen bölgesi de Grenada pasaport sahipleri için vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasına dahil edildi
 • Grenada vizesiz ülkeler 122’yi aştı
 • Çin çoğu vizesiz bir vizeye ihtiyaç duyduğu için nadir görülen bir durumdur
 • Grenada pasaportu, Britanya Milletler Topluluğu ile olan ilişkisi ve Çin’e vizesiz seyahat etme imkanı nedeniyle en çok tercih edilen pasaportlardan biri olarak kabul ediliyor

Vergisel ve Finansal Avantajlar

 • Dünya çapında elde ettiğiniz gelirler vergiye tabi değildir
 • Vatandaşlık devam ederken 3 yıl sonra yatırımlardan çıkabilir
 • Grenada vatandaşlığı programı kapsamında sermaye kazancı, miras ve hediye gibi ikincil vergiler uygulanmaz.
 • Ülkeye sermaye getirilmesinde hiçbir kontrol uygulanmaz

GRENADA VATANDAŞLIĞI NASIL ALINIR?

Başvuru dosyanızın hazırlanması, sunulması ve denetim süreçlerini çatı kuruluşumuz Yeni Bir Hayat ve uluslararası çözüm ortaklarımız ile birlikte yürütüyoruz. Başvurunuzun takibinden, temsilcisi olduğumuz hükümet onaylı gayrimenkul projelerini sunarak yatırım işlemlerinizin hayata geçirilmesine, dilerseniz Grenada’ya yapacağınız ziyaretin planlanmasından Karayipler pasaportuna sahip olana kadar geçen tüm süreçte yanınızdayız.

Grenada Hükümeti’ne ait yatırım fonlarına $ 200.000 tutarında katkı yapan veya Grenada’dan $ 350.000 tutarında bir veya daha fazla emlak satın alan ortalama 6 ay gibi kısa bir süre içinde Grenada Vatandaşlığını elde ederler.

Grenada vatandaşlığı programına katılabilmek için, asıl başvuru sahibinin 18 yaş veya üzerinde olması gerekir. Bu program başvuru yaptığınızda Grenada’ya gitmek ve orada belirli bir süre geçirmek zorunluluğu bulunmamaktadır. Aynı zaman da Britanya Milletler Topluluğu üyesi olan Grenada’nın vatandaşları Avrupa Birliği ülkeleri de dahil olmak üzere 100’den fazla ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilirler. Eğer bir gayrimenkul yatırımı yaparak Grenada vatandaşlığı başvurusu yapmayı tercih ederseniz, 5 yıl sonra emlakınızı satabilir böylece yatırımınızı geri alabilirsiniz. Grenada çifte vatandaşlık hakkı tanıdığı için Türk vatandaşlığınız olumsuz olarak etkilenmez. Eşiniz, 25 yaşına kadar olan çocuklarınız ile 65 yaş ve üzerindeki ebeveynleriniz de sizle birlikte başvurabilir ve aynı avantajlara ulaşabilirler.

Grenada Gayrimenkul Yatırımları

Grenada Vatandaşlığı’nı elde etmenin bir diğer yolu ise Hükümet onaylı bir projeye 350.000 Dolarlık yatırım yapmaktır. Bu yatırımla, ikinci vatandaşlığınızın belgesini ve pasaportunuzu 3 ay gibi kısa bir sürede alırsınız.

Yeni bir hayat, sizin için en yatırım listesini alanında uzman profesyonel ağı ile yakın bir çalışma içerisinde hazırlayarak sunar. Analizimiz, özel gereksinimlerinize göre şekillendirilmiştir ve fizibilite çalışmaları, alan gözden geçirmeleri ve site konum analizi içerir.

Grenada Hükümeti Onaylı Gayrimenkul Projesi

Grenada Vatandaşlık Yatırım Programı için hükümetin onayladığı bir proje olan 375 dönümlük lüks bir otel ve konut projesine yatırım yapabilirsiniz. Yatırımcılar ya otel şirketi hisselerinin eşitlikli ortaklığına yatırım yapabilir ya da tam mülkiyet sahibi bir otel kulübesi satın alabilirler.

Projedeki uluslararası yatırımcılar, günlük temizlik, konsiyerj, sağlık kulübü, spa, yüzme havuzu, plaj kulübü, kütüphane ve diğer tesis olanaklarından her yıl 14 günlüğüne faydalanabilir. 4 yıl sonra da evlerden ve otel kira kârı iadelerinden elde edilecek gelirlerden yararlanabilirler.

GRENADA HÜKÜMETİNE KATKI

TEK KATILIMCIİKİ KİŞİLİK AİLEDÖRT KİŞİLİK AİLE
Katkı: $150,000Katkı: $200,000Katkı: $200,000
Hükümet Ücretleri: $9,200Hükümet Ücretleri: $18,400Hükümet Ücretleri: $24,800
TOPLAM: $159,200TOPLAM: $218,400TOPLAM: $224,800

* Bu ücretler Hükümet Makamları tarafından belirlenir, ödenir ve yasal danışmanlık ile banka ücretlerini içermez.

RESMİ SÜREÇLER HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? UZMANLARIMIZA SORUN

Uzmana Sor

GRENADA VATANDAŞLIĞI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yatırım Programı ile Grenada Vatandaşlığı, bireylere ve ailelerine, Ulusal Kalkınma Fonu’na (NDF) bağış yoluyla ya da Hükümet tarafından onaylanmış bir gayrimenkul projesine yatırım yaparak, ülkeye şartlı ekonomik katkı sağlayarak, vatandaşlığa sahip olmalarını sağlar. .

Hali hazırda tek başvuru sahibi için katkı tutarı 150.000 ABD doları iken, gayrimenkul alımı 400.000 dolardır. Ayrıca, başvuranlar aile üyelerinden her birinin devlet ücretlerini ve durum tespitlerini ödemek zorundadırlar.

Temiz bir sicil kaydıyla 18 yaşın üzerinde olan herkes, yatırım programı ile Grenada vatandaşlığına başvurabilir. Bununla birlikte, kişi yatırım gerekliliklerinden birini yerine getirebilmeli ve aynı zamanda iyi sağlık özelliklerine sahip seçkin bir karaktere sahip olmalıdır.

Evet – eşiniz, 30 yaşına kadar olan çocuklarınız ve ebeveynleriniz de belirli koşullara sahip oldukları sürece bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler olarak başvuruda bulunabilirler. Her birey ilgili masrafları ödemek zorunda kalacak.

Dominika’da emlak satın almak için yatırımcıların bir Alien Land Holding Lisansı almaları gerekiyor. Bir noter, emlak işlemi sırasında tüm evrakları ele alacaktır. Grenada’daki yerel ekibimiz, gayrimenkul alımınızın yasal sürecini tamamlayacak ve bize tapunuzu gönderecektir.

Grenada pasaportu, siz ve aile üyelerinizin Avrupa Schengen bölgesi, İngiltere, Çin, Singapur ve Hong Kong dahil olmak üzere 122 ülkeye vizesiz erişimin avantajlarından yararlanmasını sağlayacaktır.

Grenada’nın Yatırım Programı ile Vatandaşlığı, bu güzel Karayip ülkesinde vatandaşlık kazanmak ve yaşamak ya da çalışmak için Grenada’nın ekonomisine ya da gayrimenkul geliştirmeye yatırım yapanların mümkün kılınmasını sağlar.

Ofisimizdeki ilk toplantıdan pasaportunuzun teslim edilmesine kadar, tüm başvuru sürecini tamamlamak için 2 aydan 4 aya kadar sürecektir.

Pasaport formları Dominika resmi vesikalık ofisi web sitesinden indirilebilir. Online olarak doldurulabilir ve Grenada’nın pasaport uygulamasını en pratiklerden biri haline getirerek e-imzalı olarak imzalanabilir.

Grenada emlak piyasası satış hacminde çift haneli büyüme rakamları ile gelişmektedir. Geçtiğimiz yıllarda, hem aylık hem de yıllık emlak satış hacimleri önemli ölçüde iyileşmiştir. Halihazırda toplam gayrimenkul işlemleri 50 Milyon Dolardan fazladır.

Vatandaşlığınızı kazandıktan sonra, başka herhangi bir Grenada vatandaşı ile aynı haklara sahip olacaksınız. Grenada ve Karayipler Topluluğunda yaşamak ve çalışmak hakkına sahip olacaksınız. Grenada çifte vatandaşlığa izin veriyor, bu yüzden mevcut vatandaşlığınızdan vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız. Grenada’nın yabancı gelir, servet, hediye, miras veya sermaye kazancı vergisi yoktur. Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ülkeleri, Singapur ve Hong Kong gibi 115’den fazla ülkeye vize kısıtlaması olmadan seyahat edebilirsiniz. Grenada, vatandaşları Çin’e vizesiz seyahat edebilecek çok az ülkeden biri.

GRENADA PASAPORTU İLE VİZESİZ SEYAHAT EDİLEN ÜLKELER

Almanya
Andora
Arnavutluk
Aruba
Avustralya
Avusturya
Bahamalar
Bahreyn
Bangladeş
Barbados
Belçika
Belize
Bermuda
Birleşik Krallik
Bolivya
Bosna Hersek
Botsvana
Brezilya
Bulgaristan
Cape Verde Adalari
Cayman Adalari
Cebelitarik
Cook Adalari
Costa Rica
Cote D'ivoire
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Cibuti
Doğu Timor
Dominik
Dominik Cumhuriyeti
Ekvador
El Salvador
Endonezya
Ermenistan
Estonya
Fiji
Filipinler
Filistin Bölgesi
Finlandiya
Fransa
Gabon
Gambiya
Gine Bisau
Gitmek
Grenada
Guatemala
Guyana
Güney Afrika
Güney Kore
Gürcistan
Haiti
Hirvatistan
Hindistan
Hollanda
Honduras
Hong Kong
İran
İrlanda
İspanya
İsveç
İsviçre
İtalya
İzlanda
Jamaika
Kamboçya
Karadağ
Kenya
Kibris
Kiribati
Kolombiya
Komorlar
Kosova
Küba
Laos
Lesoto
Letonya
Lihtenştayn
Litvanya
Lübnan
Lüksemburg
Macao
Macaristan
Madagaskar
Makedonya
Malawi
Maldivler
Malezya
Malta
Mauritius
Misir
Mikronezya
Monaco
Montserrat
Moritanya
Mozambique
Nepal
Nikaragua
Norveç
Palau
Panama
Peru
Polonya
Portekiz
Romanya
Ruanda
Samoa
San Marino
Sao Tome Ve Principe
Senegal
Seyşeller
Singapur
Slovakya
Slovenya
Solomon Adalari
Sri Lanka
St. Kitts Ve Nevis
St. Lucia
St. Vincent
Suriname
Swailand
Şili
Tanzanya
Tayvan
Tonga
Trinidad Ve Tobago
Tunus
Tuvalu
Türkiye
Uganda
Ukrayna
Uruguay
Ürdün
Vanuatu
Vatikan Şehri
Venezuela
Vietnam
Yunanistan
Zambiya
Zimbabve

Antigue & Barbuda Gayrimenkul Projeleri

 

Grenada
Gayrimenkul Projeleri

Dominika
Vatandaşlığı