Antigua & Barbuda Vatandaşlığı


YATIRIM YOLUYLA ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI

Karayipler vatandaşlık programları içinde en itibarlısı olarak kabul edilen Antigua ve Barbuda’da dil ve ikamet ön koşulu olmadan devlete yapılan katkı bedeli ya da gayrimenkul alımı ile vatandaşlık hakkı elde edilmektedir.

Antigua ve Barbuda vatandaşlık ve pasaport programına başvuru için iki ayrı seçenek bulunmaktadır:

 • Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne belirli bir hibe yapılması. Ödenecek meblağ başvuru dosyanızda yer alan aile üyelerinin sayısına göre saptanmakta olup ve ödeme başvurunuzun onayı sonrasında gerçekleşmektedir
 • Antigua ve Barbuda Hükümeti’nin onayladığı hotel projelerinden gayrimenkul satın alınması. Satın alma işleminiz başvurunuzun onayından sonra gerçekleşmektedir. Satın alınan mülkü 5 yıl sonra satabilirsiniz.

Kişi başına düşen gelirin 2011-2019 yılları arasında yüzde 35 oranında yükseldiği Antigua ve Barbuda, Karayipler’in uluslararası turizm merkezidir ve bölgenin suç oranı en düşük adasıdır. Antigua ve Barbuda pasaportu, Karayipler bölgesinin Dominica ile birlikte en itibarlı pasaportlarından birisi kabul edilmektedir.

Adalar Antigua 280 km2, Barbuda 161 km2 olmak üzere toplam 442,60 km2’lik bir alana kurulmuştur. Federal Anayasal Monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Saint Johns’tur. Ülkede İngilizce konuşulmakta olup para birimi Doğu Karayip Doları’dır.

Uluslararası gelir vergisi muafiyetinin benimsendiği ülkede, Antigua ve Barbuda dışındaki gelirlerinizden muaf olup, ada da daimi olarak yaşamaya karar vermediğiniz sürece vergi yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Zaman Aralığı: 4-6 ay
Vizesiz Seyahat Edilebilen Yerler: AB ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil 140 ülkeye vizesiz seyahat edebilme.
Yatırım Türü: Antigua ve Barbuda hükümetine katkı ya da hükümet onaylı projelere gayrimenkul yatırımı yaparak.
Yatırım Maliyeti ve Koşulları: Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne geri almamak koşuluyla $100.000 tutarında katkı yapan ya da Antigua ve Barbuda’dan $200.000 değerinde gayrimenkul satın almak. Bu tutarlar minimum olup aile üyelerinin sayısına, başvuru ve tapu harç ücretlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Aileniz ile Birlikte Özgürlüğü Yaşayın

 • Vatandaşlık ailenin sonraki nesillerine de aktarılabilir
 • Karayip Bölgesi’ndeki 15 Caricom üyesi ülkede yaşama, çalışma ve eğitim görme imkanı
 • Gayrimenkul yatırımını 5 yıl sonra satarak yatırımı geri alabilime hakkı
 • Karayipler sınırları dışında elde edilen gelirlerin vergilendirmeye tabi tutulmaması

Aileniz İçin Güvenli Bir Geleceğe Yatırım

 • Eşler ve belirli koşullar sağlanmak kaydıyla 28 yaşına kadar olan çocuklar Antigua ve Barbuda Vatandaşlık programından yararlanabilirler.
 • 58 yaşın üzerindeki sizin ve eşinizin ebeveynleri de sizin aracılığınızla başvurabilir
 • Antigua ve Barbuda pasaportunuzla, dünyanın gözde en gözde bölgelerinden olan Karayipler’de yaşama fırsatı
 • Siz ve aileniz için yatırım ve eğitim fırsatları sunan güvenli bir ortam

Vizesiz Seyahatin Tadını Çıkarın

 • Dünya çapında 140 ülkeye ücretsiz seyahat etme özgürlüğü
 • Bu, tüm Schengen Avrupa ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur, Hong Kong ve diğer büyük ülkelerin çoğunu da kapsamaktadır
 • Antigua ve Barbuda pasaportu dünyanın en güçlü ve en prestijli pasaportlarından biri olarak kabul edilir
 • Vizesiz seyahat listesine düzenli olarak daha fazla ülke ekleniyor

Vergisel ve Finansal Avantajlar

 • Ticari faaliyetlerinizi ve gelirlerinizi Antigua & Barbuda’ya açıklamak zorunda değilsiniz
 • Sermaye kazançları, servet, hediye veya miras vergisi yoktur
 • Antigua ve Barbuda dışında elde ettiğiniz gelirleriniz vergiye tabi değildir
 • Antigua ve Barbuda’da şirket kurabilir, banka hesabı açabilirsiniz

ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI AVANTAJLARI

Britanya Milletler Topluluğu üyesi olan Antigua ve Barbuda vatandaşı olarak Karayipler pasaportuna sahip olabilir, Avrupa Birliği ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil olmak üzere 140’ın üzerinde ülkeye vizesiz seyahat edebilir, Karayip Bölgesi’ndeki 15 Caricom üyesi ülkede yaşama, çalışma ve eğitim görme imkanı elde edebilirsiniz. Barbados, Belize ve Bahamalar gibi Karayipler bölgesinin tanınan ülkeleri de Caricom üyeleri arasında yer almaktadır.

Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Antigua ve Barbuda pasaportuna yatırım yoluyla sahip olabilmek için iki ayrı seçenek bulunmaktadır. Vatandaşlık hakkı ülkeye belirli bir ekonomik katkı sağlayan bireylere ve ailelerine sunulmaktadır. Ekonomik katkı yöntemi olarak ise Antigua ve Barbuda devletine belirlie bir bağış yapılması veya hükümet tarafından onaylanan bir hotel projesinden mülk alma olarak belirlenmiştir.

Başvurunuzun onaylanması sonrasında Antigua ve Barbuda pasaportunuza sahip olabilirsiniz. Ancak vatandaşlık işlemlerinizin nihai olarak tamamlanması için ilk 5 yıl içinde başvuru da bulunmuş tüm aile üyelerinin Antigua’da 5 gün geçirmeleri istenmektedir. Bu seyahat sonrasında vatandaşlık sertifikası düzenlenmektedir.

Antigua ve Barbuada Hükümetine Katkı Bedeli Ödeyerek Pasaport Sahibi Olma

Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne geri almamak koşuluyla en az $100.000 tutarında katkı yapan başvuru sahibi 6 ay gibi kısa bir sürede vatandaşlık elde edebilir. Başvuru yapacak diğer aile üyelerinin sayısına göre katkı bedeli artmaktadır. Ayrıca bu tutara başvuru harç bedelleri ve hukuki danışmanlık ücretleri de eklenmektedir. Yeni Bir Hayat ile iletişime geçerek sizin başvurunuz için net tutarları ve ödeme planını öğrenebilirsiniz.

Gayrimenkul Yatırımı Yaparak Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı Alma

Antigua ve Barbuda pasaportuna sahip olabilmek için ikinci seçenek ise devlet tarafından onaylı bir hotel projesinden mülk satın almaktır. Antigua ve Barbuda’dan $400.000 değerinde gayrimenkul satın alan yatırımcılar, 4-6 ay içinde Antigua ve Barbuda vatandaşlığına hak kazanır. İki ayrı başvuru dosyasının birleştirilmesi halinde gayrimenkul tutarı $200,000’a kadar inebilmektedir. Bu tutara tapu harç bedelleri, başvuru ve hukuki danışmanlık ücretleri de eklenmektedir.

ANTIGUA VE BARBUDA HÜKÜMETİNE KATKI

Antigua ve Barbuda Hükümeti $200.000 olan vatandaşlık bedelini süresiz olarak $100.000’a indirdiğini açıkladı.

TEK KATILIMCI İKİ KİŞİLİK AİLE BEŞ KİŞİLİK AİLE
Katkı: $100,000 Katkı: $100,000 TOPLAM: $125,000
Hükümet Ücretleri: $32,800 Hükümet Ücretleri: $40,600 Hükümet Ücretleri: $58,500
TOPLAM: $132,800 TOPLAM: $140,600 TOPLAM: $183,500

* Bu tutarlar Antigua ve Barbuda tarafından belirlenmiş olup, hukuki danışmanlık ve banka transfer ücretlerini içermemektedir.

ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI ŞARTLARI NELERDİR?

Antigua ve Barbuda vatandaşlığı başvuru şartları şu şekilde belirlenmiştir.

 • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması
 • Temiz bir adli sicile sahip olmak
 • İngiltere, Amerika ve Schengen ülkelerinin herhangi birisinden vize reddi almamış olmak
 • Finansal olarak başvuru yapabilecek imkanlara sahip olmak
 • Ticari faaliyetler, gelir ve mal varlığının açıklanabilir olması

Antigua ve Barbuda Vatandaşlığına Kimler Başvurabilir?

Antigua be Barbuda pasaportuna sizle birlikte aile üyelerinizde başvuru yapabilir ve çifte vatandaşlığın sunduğu imkanlar yararlanabilirler. Aile üyelerinin belirlenmesinde şu unsurlar dikkate alınmaktadır:

 • Başvuru sahibinin eşi
 • 18 yaşından küçük çocuklar
 • 18-28 yaş arasında tam zamanlı eğitimde olan ve ekonomik olarak aileye bağlı çocuklar
 • Başvuru sahibi veya eşinin 58 yaşından büyük ve ekonomik açıdan aileye bağımlı ebeveynler
 • Başvuru sahibi veya eşinin önceki evliliklerinden olan çocukları da aynı dosya içinde başvuruya dahil edilebilirler

GAYRİMENKUL YATIRIMI YAPARAK ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI ALMA

Antigua ve Barbuda pasaportuna sahip olmak için devlete hibe yapmanın dışında ada içinde bir gayrimenkul alarak da işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Alınacak gayrimenkulun devlet tarafından onaylanmış bir proje de yer alması koşulu bulunmaktadır. Bu projeler hotel işletmeleri şeklinde olup, hisse veya tapu karşılığı mülk şeklinde satış gerçekleştirilmektedir. Seçilen projeye göre yıllık %6’ya kadar değişen oranlarda gelir de getiren mülkünüz de yıl da 2 haftaya kadar kalma hakkınız da bulunmaktadır.

Gayrimenkul yatırımı yaparak Antigua ve Barbuda vatandaşlığını alma seçeneğini tercih ettiyseniz, 5 yıl sonra gayrimenkulünüzü satarak yatırımınızı geri alabilirsiniz. Başvuru sahibi olarak elde ettiğiniz tam vatandaşlığı, ailenizin sonraki nesillerine miras bırakma lüksünü yaşayabilirsiniz. Çifte vatandaşlık hakkı tanıyan Karayipler pasaportu Türk vatandaşlığını hiçbir şekilde etkilemez.

ANTIGUA ve BARBUDA HÜKÜMET ONAYLI GAYRİMENKUL PROJESİ

Ada içinde devlet tarafından onaylanan 20’nin üzerinde proje bulunmaktadır. Bir kısmı inşaat veya planlama aşamasında olan bu işletmelerin bazıları da faaliyettedir. Yeni Bir Hayat danışmanınızı Antigua ve Barbuda’da bulunan tüm projeler hakkında daha kapsamlı bilgi almak alabilirsiniz.

Burada tanıtılan özel proje, Antigua ve Barbuda’nın ilk uluslararası markalı otel yatırımı olup, 4 yıldızlı, 5 katlı, 123 odalı Best Western Premier markalı bir hotel olarak benzersiz bir şekilde hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Bu yatırım, Antigua ve Barbuda ‘nın yatırım yoluyla vatandaşlık programı tarafından resmi olarak onaylandığı için, yatırımcılar vatandaşlığa hak kazanma cazibesine sahiptir. Best Western projesindeki yatırımcılara, otelin ilk 5 yılı için yıllık% 4’lük bir getiri garantisi verilmektedir. 5 yıldan sonra ise satın alınan mülkün elde ettiği gelirden masraflar düşüldükten sonra kar payı dağıtımı yapılacaktır.

1. Ay

Yatırım yoluyla vatandaşlık programına uygunluğunuzun belirlenmesi sonra katkı bedeli veya gayrimenkul alımı seçeneklerinden size en uygun olanı tespit edilerek süreciniz başlamaktadır.

Gayrimenkul alımı planlanıyorsa proje seçimi yapılarak ön alım sözleşmesi düzenlenir.

Belgelerinizin tamamlanması sonrasında başvuru dosyanızın son kontrolleri İstanbul ve Londra ofislerimiz de gerçekleştirilerek dosyanız ön inceleme için Antigua’ya iletilir.

2. Ay

Antigua’da ilgili birimlerin ön incelemesi sonrasında vatandaşlık harç ücretlerinin ödemesi gerçekleştirilir.

Gayrimenkul alımı yapılacaksa, depozito tutarı emanet banka hesabına sözleşme karşılığında ödenir.

Harç ödemelerinin tamamlanması ile vatandaşlık başvuru dosyanızın Antigua’da vatandaşlık birimi yetkililerince incelenme süreci başlatılır.

4-5. Aylar

Vatandaşlık başvuru dosyanız Antigua’da ilgili birimler tarafından incelerek karara bağlanır. Karar sonrasında Başvuru Kabul Mektubu tarafımıza iletilir.

Başvuru Kabul Mektubu sonrasında seçilen yönteme göre katkı bedeli veya gayrimenkul tutarının ödemeleri gerçekleştirilir.

Kalan ödemelerin tamamlanmasıyla Antigua ve Barbuda vatandaşlık başvurunuzun son aşamasına geçilir.

6. Ay

Vatandaşlık başvuru dosyanız Antigua’da ilgili birimler tarafından incelerek karara bağlanır. Karar sonrasında Başvuru Kabul Mektubu tarafımıza iletilir.

Başvuru Kabul Mektubu sonrasında seçilen yönteme göre katkı bedeli veya gayrimenkul tutarının ödemeleri gerçekleştirilir.

Kalan ödemelerin tamamlanmasıyla Antigua ve Barbuda vatandaşlık başvurunuzun son aşamasına geçilir.

RESMİ SÜREÇLER HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? UZMANLARIMIZA SORUN

ANTIGUA VE BARBUDA VATANDAŞLIĞI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yatırım Programı ile Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı programı, ulusal kalkınma fonuna (NDF) bağış yoluyla ya da devlet tarafından onaylanmış bir gayrimenkul projesine yatırım yaparak vatandaşlığa sahip olunmasını sağlamaktadır.
Antigua ve Barbuda vatandaşlığı’na sahip olmak için en az $100,000 tutarında katkı bedeli ödemek veya $200,000’lık gayrimenkul satın almak gerekmektedir. Bu rakamlar ailenizde bulunan kişi sayısına göre değişmektedir. Ayrıca başvuru, tapu harç ücretleri ve hukuki danışmanlık bedelleri de bu tutarlara eklenmektedir.
Antigua ve Barbuda Kuzey ve Güney Amerika kıtaları arasında bulunan Karayip denizinin doğu bölgesinde yer alan bir ada ülkesidir. Toplam olarak iki adadan oluşmaktadır. Antigua adalardan daha büyük olandır ve asıl yerleşim burada bulunmaktadır. Barbuda ise daha küçük olup, doğal güzelleri ile tanınmaktadır.
Karayipler’de Antigua ve Barbuda gibi vatandaşlık programları sunan 4 ülke daha var. Bunlar, St Kitts ve Nevis, Dominika, Grenada ve St Lucia’dır. Başvuru yöntemleri benzer olsa da maliyetler ve onay süreci ülkeden ülkeye değişmektedir.
Aksine, Antigua ve Barbuda’da bir mülk satın almak sizin adınıza Yeni Bir Hayat uzmanları tarafından yönetilen ve tamamlanan kolay bir süreçtir. Satın alma işlemini tamamlamak için Antigua ve Barbuda’ya bile gitmeniz gerekmez.
Hangi yolu tercih edeceğinize göre değişir. Katkı seçeneğini seçerseniz, 4 kişiye kadar olan bir aile başvurusunda kaykı debeli $100,000 olarak belirlenmiştir. Gayrimenkul alımının en az $200,000 olması gerekir. Bu bedellere tapu ve başvuru harç ücretleri ile hukuki danışmanlık rakamı eklenmektedir.
Antigua ve Barbuda pasaportunuz ile siz ve aileniz, Avrupa, İngiltere ve tüm Schengen bölgesi dahil olmak üzere 140’dan fazla ülkeye vizesiz seyahatin avantajlarından yararlanabileceksiniz.
Uzman ekibimiz, sürecin her adımında size yardımcı olacaktır. Mevcut durumlarınızı analiz edeceğiz ve hedeflerinizi anlayacağız. Ardından, uygulamanızın maliyetini sizinle paylaşarak zaman sürecini tespit etmekteyiz. Kararınızı verdikten sonra Antigua ve Barbuda vatandaşlığınızdan sadece bir adım uzak kalacaksınız.
Antigua ve Barbuda vatandaşlığı ömürboyu geçerlidir ve yenilenmesi gerekmez. Vatandaşlığınızı aldıktan sonra, geri alınamaz ve gelecek nesillere aktarılabilir.
Antigua ve Barbuda pasaportunuzu elçilikler üzerinden online olarak uzatabilirsiniz. Bunun için ilgili ülkeye seyahat etmeniz gerekmemektedir.
Antigua ve Barbuda vatandaşları Schengen ülkeleri ve İngiltere’de dahil olmak üzere 140 ülkeye vizesiz seyahat edebilirler. Diğer ülkelerden herhangi biri için vize almanız gerekiyorsa, işlem ülkeye göre değişmektedir
Antigua ve Barbuda vatandaşlığınızı yatırım yoluyla almanız ortalama 4-6 ay arasında sürmekte olup işlemler için Antigua’ya seyahat etmeniz gerekmemektdir.
Antigua ve Barbuda pasaportları, 2014 Göç ve Pasaport Yasası uyarınca Antigua ve Barbuda vatandaşlarına verilir. Vatandaşlık belgenizi aldıktan sonra yeni pasaportunuz 2-4 hafta içinde verilir.
Yeni bir hayat, formları size hizmetimizin bir parçası olarak sunacaktır. Ayrıca online olarak Antigua ve Barbuda’daki Pasaport Ofisi’nden de edinilebilirler.
Antigua ve Barbuda’daki emlak piyasası güçlü bir şekilde büyümektedir. Adada, yabancı ev sahiplerinden gelen ilginin artmasına bağlı olarak, çok sayıda inşaat projesi devam ediyor.
En önemli avantajlarından biri, 140 ülkeye vizesiz seyahat edebilmektir. Schengen ülkeleri, İngiltere, Hong Kong ve Singapur’da bu listeye dahildir. Antigua ve Barbuda dışında elde edilen gelirlerin vergiye tabi olmaması, sosyal ve ekonomik olarak prestijli bir ülke olması da önemli avantajlar arasındadır.

Antigua ve Barbuda vatandaşlık ve pasaport başvurunuza sizinle birlikte aşağıdaki aile üyelerinizi dahil edebilirsiniz.

 • Başvuru sahibinin eşi
 • 18 yaşından küçük çocuklar
 • 18-28 yaş arasında tam zamanlı eğitimde olan ve ekonomik olarak aileye bağlı çocuklar
 • Başvuru sahibi veya eşinin 58 yaşından büyük ve ekonomik açıdan aileye bağımlı ebeveynler
 • Başvuru sahibi veya eşinin önceki evliliklerinden olan çocukları da aynı dosya içinde başvuruya dahil edilebilirler

ANTIGUA VE BARBUDA PASAPORTU İLE VİZESİZ SEYAHAT EDİLEN ÜLKELER

 • Almanya
 • Andora
 • Arnavutluk
 • Aruba
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Bahamalar
 • Bahreyn
 • Bangladeş
 • Barbados
 • Belçika
 • Belize
 • Bermuda
 • Birleşik Krallik
 • Bolivya
 • Bosna Hersek
 • Botsvana
 • Brezilya
 • Bulgaristan
 • Cape Verde Adalari
 • Cayman Adalari
 • Cebelitarik
 • Cook Adalari
 • Costa Rica
 • Cote D’ivoire
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Cibuti
 • Doğu Timor
 • Dominik
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Ekvador
 • El Salvador
 • Endonezya
 • Ermenistan
 • Estonya
 • Fiji
 • Filipinler
 • Filistin Bölgesi
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Gabon
 • Gambiya
 • Gine Bisau
 • Gitmek
 • Grenada
 • Guatemala
 • Guyana
 • Güney Afrika
 • Güney Kore
 • Gürcistan
 • Haiti
 • Hirvatistan
 • Hindistan
 • Hollanda
 • Honduras
 • Hong Kong
 • İran
 • İrlanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • İtalya
 • İzlanda
 • Jamaika
 • Kamboçya
 • Karadağ
 • Kenya
 • Kibris
 • Kiribati
 • Kolombiya
 • Komorlar
 • Kosova
 • Küba
 • Laos
 • Lesoto
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lübnan
 • Lüksemburg
 • Macao
 • Macaristan
 • Madagaskar
 • Makedonya
 • Malawi
 • Maldivler
 • Malezya
 • Malta
 • Mauritius
 • Misir
 • Mikronezya
 • Monaco
 • Montserrat
 • Moritanya
 • Mozambique
 • Nepal
 • Nikaragua
 • Norveç
 • Palau
 • Panama
 • Peru
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • Ruanda
 • Samoa
 • San Marino
 • Sao Tome Ve Principe
 • Senegal
 • Seyşeller
 • Singapur
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Solomon Adalari
 • Sri Lanka
 • St. Kitts Ve Nevis
 • St. Lucia
 • St. Vincent
 • Suriname
 • Swailand
 • Şili
 • Tanzanya
 • Tayvan
 • Tonga
 • Trinidad Ve Tobago
 • Tunus
 • Tuvalu
 • Türkiye
 • Uganda
 • Ukrayna
 • Uruguay
 • Ürdün
 • Vanuatu
 • Vatikan Şehri
 • Venezuela
 • Vietnam
 • Yunanistan
 • Zambiya
 • Zimbabve