YATIRIM YOLUYLA ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI

Karayipler vatandaşlık programları içinde en itibarlısı olarak kabul edilen Antigua ve Barbuda’da dil ve ikamet ön koşulu olmayıp devlete yapılan katkı bedeli ya da gayrimenkul alımı ile vatandaşlık hakkı elde edilmektedir.

Kişi başına düşen gelirin 2011-2016 yılları arasında yüzde 26 oranında yükseldiği Antigua ve Barbuda, Karayipler’in uluslararası turizm merkezidir. Karayipler’in şuç oranı en düşük adasıdır. Ayrıca Karayipler’in en itibarlı pasaportu olarak kabul edilir.

Adalar Antigua 280 km2, Barbuda 161 km2 olmak üzere toplam 442,60 km2’lik bir alana kurulmuştur.

Federal Anayasal Monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Saint John’s’tur. Ülkede İngilizce konuşulmakta olup para birimi Doğu Karayip Doları’dır.

Uluslararası gelir vergisi muafiyetinin benimsendiği ülkede, Antigua ve Barbuda dışındaki gelirlerinizden muaf olup, adada daimi olarak yaşamaya karar vermediğiniz sürece vergi yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Zaman Aralığı:

3-5 ay.

Vizesiz Seyahat Edilebilen Yerler:

AB ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil 130+ ülkeye vizesiz seyahat edebilme

Yatırım Türü:

Antigua ve Barbuda Hükümetine Katkı ya da Hükümet onaylı projelere gayrimenkul yatırımı yaparak.

Yatırım Maliyeti ve Koşulları:

Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne geri almamak koşuluyla $100.000 tutarında katkı yapan ya da Antigua ve Barbuda’dan $400.000 değerinde gayrimenkul satın almak

AB ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil 130+ ülkeye vizesiz seyahat edebilme

Antigua ve Barbuda Hükümetine Katkı ya da Hükümet onaylı projelere gayrimenkul yatırımı yaparak.

Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne geri almamak koşuluyla $100.000 tutarında katkı yapan ya da Antigua ve Barbuda’dan $400.000 değerinde gayrimenkul satın almak

Aileniz ile Birlikte Özgürlüğü Yaşayın

 • Vatandaşlık hakkını ailenin sonraki nesillerine miras bırakabilme
 • Karayip Bölgesi’ndeki 15 Caricom üyesi ülkede yaşama, çalışma ve eğitim görme imkanı
 • Gayrimenkul yatırımını 5 yıl sonra satarak yatırımı geri alabilime hakkı
 • Karayipler sınırları dışında elde edilen gelirlerin vergilendirmeye tabi tutulmaması

Aileniz İçin Güvenli Bir Geleceğe Yatırım

 • Eşler ve 30 yaşına kadar olan çocuklar Antigua ve Barbuda Vatandaşlık programından yararlanabilirler.
 • 55 yaşın üzerindeki siz ve eşinizin ebeveynleri de sizin aracılığınızla başvurabilir
 • Antigua ve Barbuda pasaportunuzla, güzel Karayip ülkelerinde yaşama özgürlüğüne sahipsiniz.
 • Siz ve aileniz için iş ve eğitim fırsatları sunan güvenli bir ortam

Vizesiz Seyahatin Tadını Çıkarın

 • Dünya çapında 140 ülkeye ücretsiz seyahat etme özgürlüğü
 • Bu, tüm Schengen Avrupa ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Avustralya, Singapur, Hong Kong ve diğer büyük ülkelerin çoğunu da kapsamaktadır
 • Antigua ve Barbuda pasaportu dünyanın en güçlü ve en prestijli pasaportlarından biri olarak kabul edilir
 • Vize serbest seyahat listesine düzenli olarak daha fazla ülke ekleniyor

Vergisel ve Finansal Avantajlar

 • Dünya çapındaki gelirinizde vergileri Antigua ve Barbuda devletine açıklamanız veya ödemeniz gerekmeyecek
 • Sermaye kazançları, servet, hediye veya miras vergisi yoktur.
 • Yerel para birimi ABD Doları’na sabitlendi
 • İthalat ve işletmeler için önemli vergi indirimleri

ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI AVANTAJLARI

Britanya Milletler Topluluğu üyesi olan Antigua ve Barbuda vatandaşı olarak Karayipler pasaportuna sahip olabilir, Avrupa Birliği ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil olmak üzere 130’un üzerinde ülkeye vizesiz seyahat edebilir, Karayip Bölgesi’ndeki 15 Caricom üyesi ülkede yaşama, çalışma ve eğitim görme imkanı elde edebilirsiniz.

ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI NASIL ALINIR?

Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne geri almamak koşuluyla $100.000 tutarında katkı yapan ya da Antigua ve Barbuda’dan $400.000 değerinde gayrimenkul satın alan yatırımcılar, 4-6 ay içinde Antigua ve Barbuda Vatandaşlığına hak kazanır.

Eş, 26 yaşına kadar çocuklar ile 65 ve üzerindeki ebeveynleri kapsayan program kapsamında 4 kişilik bir aile $100.000 karşılığında Karayipler pasaportuna sahip olabiliyor. Aile üyelerinin 4 kişiden fazla olması durumunda bu bedel $125.000’a çıkıyor. Vatandaşlık başvurusunda bulunabilmek için, asıl başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Program kapsamında Antigua ve Barbuda’da minimum kalma zorunluluğu bulunmamaktadır.

ANTIGUA VE BARBUDA HÜKÜMETİNE KATKI

Antigua ve Barbuda Hükümeti $200.000 olan vatandaşlık bedelini süresiz olarak $100.000’a indirdiğini açıkladı.

TEK KATILIMCIİKİ KİŞİLİK AİLEDÖRT KİŞİLİK AİLE
Katkı: $100,000Katkı: $100,000TOPLAM: $200,000
Hükümet Ücretleri: $32,800Hükümet Ücretleri: $40,600Hükümet Ücretleri: $41,200
TOPLAM: $132,800TOPLAM: $140,600TOPLAM: $141,200

* Bu ücretler Hükümet Makamları tarafından belirlenir, ödenir ve yasal danışmanlık ile banka ücretlerini içermez.

GAYRİMENKUL YATIRIMI YAPARAK ANTIGUA ve BARBUDA VATANDAŞLIĞI ALMA

Gayrimenkul yatırımı yaparak vatandaşlık alma seçeneğini tercih ettiyseniz, 5 yıl sonra gayrimenkulünüzü satarak yatırımınızı geri alabilirsiniz. Başvuru sahibi olarak elde ettiğiniz tam vatandaşlığı, ailenizin sonraki nesillerine miras bırakma lüksünü yaşayabilirsiniz. Çifte vatandaşlık hakkı tanıyan Karayipler pasaportu Türk vatandaşlığını hiçbir şekilde etkilemez. Eşinizi, 26 yaşına kadar olan çocuklarınız ile 65 yaş ve üzerindeki ebeveynlerinizi başvuruya dahil edebilirsiniz.

ANTIGUA ve BARBUDA HÜKÜMET ONAYLI GAYRİMENKUL PROJESİ

Bu özel proje, Antigua ve Barbuda’nın ilk uluslararası markalı otel yatırımı; 4 yıldızlı, 5 katlı, 123 odalı Best Western Premier markalı otel, uzman bir kalkınma ekibi tarafından, turizm pazarının önemli bir bölümünü benzersiz bir şekilde hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Bu yatırım, Antigua ve Barbuda ‘nın yatırım yoluyla vatandaşlık programı tarafından resmi olarak onaylandığı için, yatırımcılar vatandaşlığa hak kazanma cazibesine sahiptir. Best Western projesindeki yatırımcılar, otelin ilk 5 yılı için yıllık% 4’lük bir getiri garantilidir. Otel işletmeciliğinin ilk 5 yılından sonra işletme sahibi, yönetim ve faaliyetlerin masraflarından sonra birimden elde edilen net karın% 50’sini pay alacaktır.

RESMİ SÜREÇLER HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? UZMANLARIMIZA SORUN

Uzmana Sor

ANTIGUA VE BARBUDA VATANDAŞLIĞI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yatırım Programı ile Antigua ve Barbuda Vatandaşlığı, ulusal kalkınma fonuna (NDF) bağış yoluyla ya da devlet tarafından onaylanmış bir gayrimenkul projesine yatırım yaparak vatandaşlığa sahip olmalarını sağlar.

İki seçenek var: Bunlardan biri 100.000 dolarlık Antigua ve Barbuda Hükümeti’ne yapılacak katkı ve ikinci seçenek ise bir devletin gayrimenkul projesinde 400.000 dolarlık bir mülk satın almak. Ek hükümet ve durum tespiti ücretleri vardır.

Karayipler’de Antigua ve Barbuda gibi vatandaşlık programları sunan 4 ülke daha var. Bunlar, St Kitts ve Nevis, Dominika, Grenada ve St Lucia’dır. Mali yapı benzer olsa da, Grenada pasaportu Çin’e vizesiz seyahat sağlayan tek seçenektir.

Aksine, Antigua ve Barbuda’da bir mülk satın almak sizin adınıza Yeni Bir Hayat uzmanları tarafından yönetilen ve tamamlanan kolay bir süreçtir. Satın alma işlemini tamamlamak için Antigua ve Barbuda’ya bile gitmeniz gerekmez.

Hangi yolu tercih edeceğinize göre değişir. Katkı seçeneğini seçerseniz, 4 kişilik bir aile için 100.000 $ olacaktır. Gayrimenkul alımının en az 400.000 $ olması gerekir.

Antigua ve Barbuda pasaportunuz ile siz ve aileniz, Avrupa, İngiltere ve tüm Schengen bölgesi dahil olmak üzere 140’dan fazla ülkeye vizesiz seyahatin avantajlarından yararlanabileceksiniz.

Uzman ekibimiz, sürecin her adımında size yardımcı olacaktır. Mevcut durumlarınızı analiz edeceğiz ve hedeflerinizi anlayacağız. Ardından, uygulamanızın maliyetini sizinle paylaşırız ve zaman çizelgesini belirleriz. Kararınızı verdikten sonra Antigua ve Barbuda vatandaşlığınızdan sadece bir adım uzak kalacaksınız.

Antigua ve Barbuda vatandaşlığı ömürboyu geçerlidir ve yenilenmesi gerekmez. Vatandaşlığınızı aldıktan sonra, geri alınamaz ve gelecek nesillere aktarılabilir.

Pasaportunuzu online olarak veya Antigua ve Barbuda Elçiliği ile yenileyebilirsiniz. Veya alternatif olarak Antigua ve Barbuda’daki danışmanlarımız da pasaportunuzu yenilemenize yardımcı olabilir.

Antigua ve Barbuda vatandaşları 140 ülkeye vizesiz seyahat edebilirler. Diğer ülkelerden herhangi biri için vize almanız gerekiyorsa, işlem ülkeye göre değişir.

Antigua ve Barbuda vatandaşlığınızı almak için 3 aydan 5 aya kadar sürebilir. Zaman çizelgesi uygulamadan uygulamaya değişebilir.

Antigua ve Barbuda Pasaportları, 2014 Göç ve Pasaport Yasası uyarınca Antigua ve Barbuda Vatandaşlarına verilir. Vatandaşlık belgenizi aldıktan sonra yeni pasaportunuz 2-4 hafta içinde verilir.

Yeni bir hayat, formları size hizmetimizin bir parçası olarak sunacaktır. Ayrıca çevrimiçi olarak veya Antigua ve Barbuda’daki Pasaport Ofisi’nden de edinilebilirler.

Antigua ve Barbuda’daki emlak piyasası güçlü bir şekilde büyümektedir. Adada, yabancı ev sahiplerinden gelen ilginin artmasına bağlı olarak, çok sayıda inşaat projesi devam ediyor.

Vatandaşlık yoluyla yatırım programı ile kolay bir süreçtir. Bir kişi, Antigua ve Barbuda hükümetine 100.000 dolar katkıda bulunarak ya da en az 400.000 $ değerinde bir gayrimenkul satın alarak vatandaşlığa sahip olabilir.

En önemli avantajlarından biri, 140 ülkeye vizesiz seyahat edebilmektir. Ayrıca, iş dünyası için, dünya çapında gelir üzerinde herhangi bir kişisel gelir vergisi bulunmaz, emlak, ölüm, miras veya sermaye kazancı vergisi gibi pek çok alanda da vergi avantajı da sunmaktadır. Antigua ve Barbuda istikrarlı bir ülke ve İngiliz parlamenter sistemine dayanan demokrasi ile Commonwealth’in bir parçasıdır.

Eşinizi ve 30 yaşına kadar olan çocuğunuzu, 55 yaşını doldurmamış ebeveynleri, bakmakla yükümlü olduğunuz kişi olarak kabul edilmeleri için başvurabilirsiniz.

ANTIGUA VE BARBUDA PASAPORTU İLE VİZESİZ SEYAHAT EDİLEN ÜLKELER

Almanya
Andora
Arnavutluk
Aruba
Avustralya
Avusturya
Bahamalar
Bahreyn
Bangladeş
Barbados
Belçika
Belize
Bermuda
Birleşik Krallik
Bolivya
Bosna Hersek
Botsvana
Brezilya
Bulgaristan
Cape Verde Adalari
Cayman Adalari
Cebelitarik
Cook Adalari
Costa Rica
Cote D'ivoire
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Cibuti
Doğu Timor
Dominik
Dominik Cumhuriyeti
Ekvador
El Salvador
Endonezya
Ermenistan
Estonya
Fiji
Filipinler
Filistin Bölgesi
Finlandiya
Fransa
Gabon
Gambiya
Gine Bisau
Gitmek
Grenada
Guatemala
Guyana
Güney Afrika
Güney Kore
Gürcistan
Haiti
Hirvatistan
Hindistan
Hollanda
Honduras
Hong Kong
İran
İrlanda
İspanya
İsveç
İsviçre
İtalya
İzlanda
Jamaika
Kamboçya
Karadağ
Kenya
Kibris
Kiribati
Kolombiya
Komorlar
Kosova
Küba
Laos
Lesoto
Letonya
Lihtenştayn
Litvanya
Lübnan
Lüksemburg
Macao
Macaristan
Madagaskar
Makedonya
Malawi
Maldivler
Malezya
Malta
Mauritius
Misir
Mikronezya
Monaco
Montserrat
Moritanya
Mozambique
Nepal
Nikaragua
Norveç
Palau
Panama
Peru
Polonya
Portekiz
Romanya
Ruanda
Samoa
San Marino
Sao Tome Ve Principe
Senegal
Seyşeller
Singapur
Slovakya
Slovenya
Solomon Adalari
Sri Lanka
St. Kitts Ve Nevis
St. Lucia
St. Vincent
Suriname
Swailand
Şili
Tanzanya
Tayvan
Tonga
Trinidad Ve Tobago
Tunus
Tuvalu
Türkiye
Uganda
Ukrayna
Uruguay
Ürdün
Vanuatu
Vatikan Şehri
Venezuela
Vietnam
Yunanistan
Zambiya
Zimbabve

Dominika Vatandaşlığı

 

Grenada
Vatandaşlığı

Antigua & Barbuda
Gayrimenkul Projeleri