Tier 1 İngiltere Yatırımcı Vizesi

İngiltere yatırımcı vizesi, İngiltere’de en az £2.000.000 tutarında yatırım yapabilecek şahıslara verilir ve İngiltere’ye yerleşme ve uzun vadede İngiltere vatandaşı olma şansını tanır. Bu vizeyle İngiltere’ye yerleşebilir, çalışabilir ya da iş kurabilir, 5 yıl içinde süresiz oturum ve süresiz oturumun 1 sene sonrasında da İngiliz vatandaşlığına başvurma hakkı kazanabilirsiniz.

İngiltere Yatırımcı Vizesi’nin en büyük avantajı, yatırımınızın kontrolünün sizde olması ve 5 yıl sonunda yatırımın geri alınabilir olmasıdır. Yatırım miktarını 5 milyon sterline çıkartırsanız bu süre 3 yıla, 10 milyon sterline çıkartırsanız da 2 yıla inmektedir.

Tier-1 İngiltere yatırımcı vizesi, başvuru süreci çok detaylı olan ve başvuruyu inceleyen makamlar tarafından da titizlikle incelenen bir vize türüdür. Yeni Bir Hayat olarak, Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi alanında tam başarıyı hedefliyoruz ve başvuru sürecinizi hukuki ve yatırım alanlarında uzman olan ekibimizle birlikte, uluslararası partnerlerimizin de katkısıyla hayata geçiriyoruz. Bu süreçte, İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılmasından, yatırım portföyünüzün oluşturulmasına; ilk vize başvurunuzdan 3 yıl sonraki uzatma başvurularınıza kadar sürecin her aşamasında destek veriyoruz.


İngiltere yatırımcı vizesine başvurmak için öncelikle size ya da eşinize ait en az £2.000.000 tutarında bir birikiminizin olduğunu belgelemeniz gerekir. Birikiminiz hâlihazırda İngiltere’de olabileceği gibi, farklı bir ülkede de bulunuyor olabilir ancak her iki durumda da birikiminizin bir banka ya da varlık yönetim şirketi gibi kanunlarla düzenlenmiş bir finans kurumunda olması ve İngiltere’ye aktarılmasında bir sakınca bulunmaması gerekir.

Aynı zamanda, İngiltere yatırımcı vizesi başvurularında finansal birikiminiz eğer son üç ay içinde elde edildiyse kaynağının belli olması, kanuni yollardan elde edilmiş olması ve hesap verilebilir olması da gerekmektedir. Yeni Bir Hayat olarak uluslararası partnerlerimizin de desteğiyle İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılmasından yatırımlarınızın yönlendirilmesine kadar size yardımcı olmaktayız..

İngiltere Yatırımcı Vizesi

İngiltere yatırımcı vizesi ne kadar zamanda alınır?

Yatırımcı vizesi başvurularına genellikle üç hafta içinde cevap verilmektedir. İngiltere’ye seyahat tarihinizden en erken üç ay öncesinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurudan önce İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılıp yatırımcı dosyanızın oluşturulması ve belgelerle ilgili çalışmaların yapılması için de biraz süreye ihtiyacınız olacağını unutmayın.

İngiltere yatırımcı vizesiyle ile İngiltere’de süresiz oturum alabilir miyim?

İngiltere yatırımcı vizesi başvurunuz kabul edildikten sonra, 3 yıl 4 ay geçerli oturma iznine sahip olursunuz. Bu sürenin ilk üç ayında yatırım tutarınızın İngiltere’deki yatırım hesabına aktarılıp tahvil ve bono içeren yatırım portföyünüzün oluşturulması gerekir. 3 yıllık sürecin sonunda, 2 yıllık uzatmaya başvurulur. Bu 2 yılın sonunda, yani toplam 5 yıl içinde, süresiz oturum başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu süreç içinde her yılın en az 183 gününü İngiltere’de geçirmeniz gerekmektedir.

İngiltere yatırımcı vizesiyle ne kadar zamanda İngiliz vatandaşı olabilirim?

İngiltere vatandaşı olabilmek için en az 1 yıl süresiz oturuma sahip olmanız gerekir. Dolayısıyla, İngiltere yatırımcı vizesiyle İngiltere’ye yerleştikten 6 yıl sonra İngiliz vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Bunun için ayrıca, son 5 yıl içinde İngiltere dışına 450 günden daha uzun süre çıkmamış olmanız, yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlamanız ve iyi derecede İngilizce konuşabiliyor olmanız beklenir.

İngiltere’deki yatırımlarımı kendim kontrol edebilir miyim?

İngiltere’deki yatırımlarınız, bir banka ya da varlık yönetim şirketi gibi kanunlarla düzenlenmiş bir finans kurumunun portföyünde ve dolayısıyla İngiltere finansal sisteminin için yer aldığı sürece kontrolü sizin elinizdedir. Yatırımlarınızı sistem dahilinde dilediğiniz alanlara yönlendirebilirsiniz.

İngiltere’deki yatırımlarımı geri alabilir miyim?

İngiltere’deki yatırımlarınız her zaman sizin kontrolünüzdedir, ancak oturma izni uzatma başvurusunu yapacağınız zaman başlangıçta yaptığınız yatırımı sürdürüyor olmanız gerekmektedir. Süresiz oturma iznine sahip olduktan sonra dilerseniz yatırımlarınızı farklı alanlara yönlendirebilir ya da iş kurabilirsiniz. İngiltere vatandaşlığına başvuru şartlarından biri, yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlıyor olmanız olduğu için, yatırımlarınızı İngiltere içinde tutmanız daha faydalı olacaktır.

İngiltere yatırımcı vizesinin avantajları nedir?

İngiltere yatırımcı vizesinin en önemli avantajları, yatırımınızın geri alınabilir olması ve yatırım süreci boyunca sizin kontrolünüzde olmasıdır. Örneğin, Amerika EB-5 yatırımcı vizesi ile karşılaştırıldığında, yatırımlarınızın kontrolünün sizde olması en önemli fark olarak ön plana çıkmaktadır. EB-5 programında yatırımlar 5 yıl sonrasında geri alınabiliyor olmakla birlikte, Amerikan Hükümeti tarafından belirlenen bölgelerdeki projelere yönlendirilmelidir.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi hakkında bilgi almak ve başvuru için gerekli şartlara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için uzmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz.

Farklı yatırımcı programları için detaylı bilgiyi Yeni Bir Hayat uzmanlarımızdan da alabilirsiniz.

İngiltere yatırımcı vizesi, İngiliz finansal sistemine katkıda bulunmasından dolayı Ankara Antlaşması’na göre İngiliz Hükümeti’nin daha çok desteklediği bir programdır. Dolayısıyla gerekli şartları sağladığınız sürece, ilk başvuru ve uzatma süreçleri genel olarak daha sancısız geçer.

6 yıllık bir süreç sonucunda İngiltere pasaportuna sahip olarak ABD ve Kanada dahil dünyanın 170’ten fazla ülkesine vizesiz seyahat edebilir; diğer Commonwealth ülkelerindeki yatırım fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Avrupa Birliği içinde dilediğiniz ülkeye yerleşebilir, işinizle ilgili fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

İngiltere yatırımcı vizesine başvurmak için İngilizce bilmek zorunda mıyım?

İngiltere yatırımcı vizesi başvuru şartları arasında İngilizce bilgisi yer almaz, dolayısıyla bu yöntemle İngiltere’de oturum almak için İngilizce bilmek zorunda değilsiniz. Ancak, 6 yıl sonra İngiltere vatandaşlığına başvuru yapmak için belirli düzeyde İngilizce bilmeniz beklenmektedir.

İngiltere Yatırımcı Vizesi
İngiltere Yatırımcı Vizesi

İngiltere yatırımcı vizesiyle ailem de İngiltere’ye gelebilir mi?

İngiltere Tier-1 yatırımcı vizesine hak kazanırsanız eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuğunuz da sizinle birlikte İngiltere’de yaşama hakkına sahip olur ve belirli şartlar altında çalışma ve eğitim haklarına da sahip olurlar.

İngiltere Yatırımcı Vizesine başvururken Yeni Bir Hayat hangi konularda yardımcı olmaktadır?

Yeni Bir Hayat olarak Tier-1 İngiltere yatırımcı vizesinin hukuki ve yatırımla ilgili süreç ve taleplere hakim bir kadroya sahip olduğumuz gibi, İngiltere’deki partner şirketlerimiz sayesinde orada yapılması gereken işlemlerin de sorunsuz ve hızlı bir şekilde takip edilip hayata geçirilmesini sağlıyoruz. İngiltere göçmenlik başvuruları konusundaki uzmanlık ve deneyimimiz sayesinde tam başarıyı hedefliyoruz ve bu doğrultuda yatırımcı dosyanızın hazırlanması, elçiliğe sunulması, İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılması, birikiminizin İngiltere’ye aktarılması ve yatırım portföyünüzün oluşturulması konularında yardımcı oluyoruz.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi süreci ve başvuru için daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz.