İngiltere Tier-1 Yatırımcı Vizesi

Birleşik Krallık işletmelerinde stratejik yatırım fırsatları sunan İngiltere Seviye 1 Yatırımcı vizesi aracılığıyla Birleşik Krallık vatandaşı ve vatandaşı olun. Bu basitleştirilmiş ve sorunsuz bir program, uyrukluk, eğitim, İngilizce yeterlilik veya iş tecrübesi ile hiçbir taramayı gerçekleştirmeyeceğinizi garanti eder.

Program, Birleşik Krallık ikametgâhını bireylere, eşlerine ve bağımlı çocuklara vermenin basitleştirilmiş bir yoludur ve aktif U.K temelli kurum ve işletmelerde önemli finansal yatırımlar yoluyla ülkenin ekonomik gelişimine olumlu katkıda bulunacaktır. 1. Seviye Yatırımcı vizesi başlangıçta en fazla 3 yıl ve 4 ay boyunca geçerlidir, daha sonra vize 2 yıl daha uzatılabilir. Bundan sonra daimi ikamet iznine izin veren süresiz izin başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir yıl sonra İngiltere vatandaşlığınız ve pasaportunuz için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca, ana başvuru sahibi için hızlı takip fırsatları da vardır – hepsi bireyin sağlamaya istekli olduğu yatırım miktarına bağlıdır. Bu, belirsiz izin verilmesi için gereken süreyi iki yıl kadar az bir süre tutabilir.

Birleşik Krallık Seviye 1 Yatırımcı Vizesine katılmak için gerekli yatırım en az 5 yıl için İngiltere’de 2.000.000 £ ya da daha fazladır. Fonlar, bir banka veya risk sermayesi şirketi gibi düzenlenmiş bir kurum tarafından yapılmalı ve harcamada serbest olmalı – menkul kıymetlere, uluslararası şirketlere veya benzeri düzenlemelere bağlı olmamalıdır. Milliyet, yaş, eğitim, İngilizce yeterlilik veya iş tecrübesi ile herhangi bir tarama gerektirmez. Malta bireysel yatırım programının aksine, yatırımınızı yönetebilecek ve 5 yıl sonra geri alabileceksiniz.

Hızlı takip seçenekleri aşağıdaki gibidir:

 • 5 milyon sterlinlik yatırım – Birleşik Krallık’ta 3 yıl sonra belirsiz izin hakkı.
 • 10 milyon sterlinlik yatırım – Birleşik Krallık’ta 2 yıl sonra belirsiz izin hakkına sahip olmak

Birleşik Krallık Seviye 1 Yatırımcı Programı kapsamında, Birleşik Krallık’ta ikamet etmek için bazı şartlar vardır – İngiltere Hükümeti, başvuranların Birleşik Krallık’ı kendi ikametgahlarını yapmalarını beklemektedir. Vatandaşlığa başvurmak niyetindeyse, başvuru sahipleri aşağıdakileri göz önünde bulundurmalıdır:

 • Birleşik Krallık dışında 5 yıllık ikamet süresi boyunca 450 günden fazla zaman harcamayın
 • Birleşik Krallık dışında önceki yıla ait 90 günden fazla harcanmamış olmak
 • Son 10 yılda ceza faaliyeti geçmişi, Ana Ofis aldatmacası ya da herhangi bir göçmenlik suçuna karışmamak gibi iyi bir karaktere sahip olun.

İngiltere’deki göçmenlik prosedürleri ve fırsatları gittikçe daha zor hale gelmektedir ve bu da ikametgahı zaman alıcı ve karmaşık bir prosedür haline getirmektedir. Yeni Bir Hayat’de yatırımcılara basit ve sorunsuz bir ikamet seçeneği sunuyoruz; İngiltere Tier 1 Yatırımcı Vizesi. Bu ikamet seçeneğinin en çok tercih edilen unsuru, aynı zamanda Vatandaşlığa ve başvuranlar ve aileleri için inkar edilemez bir fırsat sunan bir İngiliz pasaportuna da yol açabilmesidir. Buna ek olarak, bu hızlı bir süreçtir ve Birleşik Krallık 1 numaralı yatırımcı vizesine 3 ay gibi kısa bir sürede verilebilir.

Zaman Aralığı: :İkamet için 3 ay; Vatandaşlık için 6 yıl
Vizesiz Seyahat Edilebilen Yerler:Dünya çapında 160’dan fazla ülkeye vizesiz seyahat
Yatırım Türü:En az 5 yıl için İngiltere kurum ve kuruluşlarına yatırım
Yatırım Maliyeti ve Koşulları:Daimi ikametgâhın hızlı izlenmesi için 2.000.000 £ / 5.000.000 £ veya 10.000.000 £

İkamet için 3 ay; Vatandaşlık için 6 yıl

Dünya çapında 160’dan fazla ülkeye vizesiz seyahat

En az 5 yıl için İngiltere kurum ve kuruluşlarına yatırım

Daimi ikametgâhın hızlı izlenmesi için 2.000.000 £ / 5.000.000 £ veya 10.000.000 £

Aileniz ile Birlikte Özgürlüğü Yaşayın

 • Eşlere ve 18 yaşından küçük çocuklara uygundur.
 • Birleşik Krallık’ta herhangi bir yerde ikamet etme özgürlüğü
 • Eğitim ve iş piyasasına erişim

Aileniz İçin Güvenli Bir Geleceğe Yatırım

 • Siyasi ve ekonomik olarak istikrarlı bir ortamda ikamet etme imkanı
 • Bu bir yatırım programı değil yatırımların bireyin kontrolünde kaldığı anlamına gelen bir bağış programıdır
 • Dünyanın en güçlü pasaportlarından biri için Vatandaşlık kazanma fırsatı

Vizesiz Seyahatin Tadını Çıkarın

 • 160 ülkeye vizesiz seyahat
 • İngiltere’ye giriş ve çıkışta çoklu girişler için özgürlük
 • Birleşik Krallık Vatandaşlığı ile vize ihtiyaçları olmaksızın tüm bağlı ülkelerde seyahat

Vergisel ve Finansal Avantajlar

 • Birleşik Krallık gayrimenkulüne yatırım yapma, bir işletme açma veya kariyer hedeflerinizi gerçekleştirme yeteneği ile
 • Güvenli bir çevreye yatırım yapma fırsatı
 • Finansal olarak istikrarlı ortam

İNGİLTERE TIER 1 YATIRIMCI VİZESİ ŞARTLARI

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi £2.000.000 tutarında yatırım yapabilecek şahıslara İngiltere’de oturum, çalışma, iş kurma ve uzun vadede İngiltere vatandaşı olma hakkı tanımaktadır.

Yatırım miktarının £5.000.000 olması halinde bu süre 3 yıla, £10.000.000 olması halinde bu süre 2 yıla inmektedir.

Tier – 1 başvuru sahibinin son 3 ay içerisinde £2,000,000 tutarındaki meblayı mal varlığı içerisinde bulundurması gerekmektedir. Bu 3 ay içerisinde başvuru tamamlanana kadar ise £2,000,000 tutarı yatırım olarak gerçekleştirilmelidir.

Yatırım süresi 5 senedir.

Başvuru sahibi bu yatırımı, hükümet tahvili alarak, İngiltere şirketleri hisselerine sermaye ayırarak gerçekleştirebilir.

Birikim halihazırda İngiltere’de olabileceği gibi, farklı bir ülkede de bulunuyor olabilir. Ancak her iki durumda da birikimin bir banka ya da varlık yönetim şirketi gibi kanunlarla düzenlenmiş bir finans kurumunda olması ve İngiltere’ye aktarılmasında bir sakınca bulunmaması gerekmektedir.

Finansal birikim eğer son üç ay içinde elde edildiyse kaynağının belli, kanuni yollardan elde edilmiş ve hesap verilebilir olması şarttır.

Yatırımcı yılın 6 ayını İngiltere’de geçirmelidir.

RESMİ SÜREÇLER HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? UZMANLARIMIZA SORUN

Uzmana Sor

İNGİLTERE TIER-1 PROGRAMI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

İngiltere yatırımcı vizesi başvurularına genellikle üç hafta içinde cevap verilmektedir. İngiltere’ye seyahat tarihinizden en erken üç ay öncesinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurudan önce İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılıp yatırımcı dosyanızın oluşturulması ve belgelerle ilgili çalışmaların yapılması için de biraz süreye ihtiyacınız olacağını unutmayın.

İngiltere yatırımcı vizesi başvurunuz kabul edildikten sonra, 3 yıl 4 ay geçerli oturma iznine sahip olursunuz. Bu sürenin ilk üç ayında yatırım tutarınızın İngiltere’deki yatırım hesabına aktarılıp tahvil ve bono içeren yatırım portföyünüzün oluşturulması gerekir. 3 yıllık sürecin sonunda, 2 yıllık uzatmaya başvurulur. Bu 2 yılın sonunda, yani toplam 5 yıl içinde, süresiz oturum başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu süreç içinde her yılın en az 183 gününü İngiltere’de geçirmeniz gerekmektedir.

İngiliz vatandaşı olabilmek için en az 1 yıl süresiz oturuma sahip olmanız gerekir. Dolayısıyla, İngiltere yatırımcı vizesiyle İngiltere’ye yerleştikten 6 yıl sonra İngiliz vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Bunun için ayrıca, son 5 yıl içinde İngiltere dışına 450 günden daha uzun süre çıkmamış olmanız, yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlamanız ve iyi derecede İngilizce konuşabiliyor olmanız beklenir.

İngiltere’deki yatırımlarınız, bir banka ya da varlık yönetim şirketi gibi kanunlarla düzenlenmiş bir finans kurumunun portföyünde ve dolayısıyla İngiltere finansal sisteminin için yer aldığı sürece kontrolü sizin elinizdedir. Yatırımlarınızı sistem dahilinde dilediğiniz alanlara yönlendirebilirsiniz.

İngiltere’deki yatırımlarınız her zaman sizin kontrolünüzdedir, ancak oturma izni uzatma başvurusunu yapacağınız zaman başlangıçta yaptığınız yatırımı sürdürüyor olmanız gerekmektedir. Süresiz oturma iznine sahip olduktan sonra dilerseniz yatırımlarınızı farklı alanlara yönlendirebilir ya da iş kurabilirsiniz. İngiltere vatandaşlığına başvuru şartlarından biri, yaşamınızın geri kalanını İngiltere’de geçirmeyi planlıyor olmanız olduğu için, yatırımlarınızı İngiltere içinde tutmanız daha faydalı olacaktır.

İngiltere yatırımcı vizesinin en önemli avantajları, yatırımınızın geri alınabilir olması ve yatırım süreci boyunca sizin kontrolünüzde olmasıdır. Örneğin, Amerika EB-5 yatırımcı vizesi ile karşılaştırıldığında, yatırımlarınızın kontrolünün sizde olması en önemli fark olarak ön plana çıkmaktadır. EB-5 programında yatırımlar 5 yıl sonrasında geri alınabiliyor olmakla birlikte, Amerikan Hükümeti tarafından belirlenen bölgelerdeki projelere yönlendirilmelidir.

Farklı yatırımcı programları için detaylı bilgiyi Yeni Bir Hayat uzmanlarımızdan da alabilirsiniz.

İngiltere yatırımcı vizesi, İngiliz finansal sistemine katkıda bulunmasından dolayı Ankara Antlaşması’na göre İngiliz Hükümeti’nin daha çok desteklediği bir programdır. Dolayısıyla gerekli şartları sağladığınız sürece, ilk başvuru ve uzatma süreçleri genel olarak daha sancısız geçer.

6 yıllık bir süreç sonucunda İngiltere pasaportuna sahip olarak ABD ve Kanada dahil dünyanın 170’ten fazla ülkesine vizesiz seyahat edebilir; diğer Commonwealth ülkelerindeki yatırım fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Avrupa Birliği içinde dilediğiniz ülkeye yerleşebilir, işinizle ilgili fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

İngiltere yatırımcı vizesi başvuru şartları arasında İngilizce bilgisi yer almaz, dolayısıyla bu yöntemle İngiltere’de oturum almak için İngilizce bilmek zorunda değilsiniz. Ancak, 6 yıl sonra İngiltere vatandaşlığına başvuru yapmak için belirli düzeyde İngilizce bilmeniz beklenmektedir.

İngiltere Tier-1 yatırımcı vizesine hak kazanırsanız eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuğunuz da sizinle birlikte İngiltere’de yaşama hakkına sahip olur ve belirli şartlar altında çalışma ve eğitim haklarına da sahip olurlar.

Yeni Bir Hayat olarak Tier-1 İngiltere yatırımcı vizesinin hukuki ve yatırımla ilgili süreç ve taleplere hakim bir kadroya sahip olduğumuz gibi, İngiltere’deki partner şirketlerimiz sayesinde orada yapılması gereken işlemlerin de sorunsuz ve hızlı bir şekilde takip edilip hayata geçirilmesini sağlıyoruz. İngiltere göçmenlik başvuruları konusundaki uzmanlık ve deneyimimiz sayesinde tam başarıyı hedefliyoruz ve bu doğrultuda yatırımcı dosyanızın hazırlanması, elçiliğe sunulması, İngiltere’deki yatırım hesabınızın açılması, birikiminizin İngiltere’ye aktarılması ve yatırım portföyünüzün oluşturulması konularında yardımcı oluyoruz.

iNGİLTERE PASAPORTU İLE VİZESİZ SEYAHAT EDİLEN ÜLKELER

Arnavutluk
Andorra
Angora
Antigua & Barbuda
Arjantin
Ermenistan
Avustralya
Avusturya
Azerbeycan
Bahamalar
Bahreyn
Bangladeş
Barbados
Belarus
Belçika
Belize
Bosna Hersek
Benin
Bolivya
Botsvana
Brezilya
Brunei
Bulgaristan
Burkina Faso
Kamboçya
Kanada
Cape Verde
Şili
Kolombiya
Komorlar
Kosta Rika
Hırvatistan
Küba
Kıbrıs
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Cibuti
Dominika
Ekvador
Mısır
El Salvador
Estonya
Etiyopya
Almanya
Fiji
Finlandiya
Fransa
Makedonya
Gabon
Gambiya
Gürcistan
Granada
Yunanistan
Grenada
Guatemala
Haiti
Honduras
Macaristan
İzlanda
Hindistan
Endonezya
İran
İrlanda
İsrail
İtalya
Jamaika
Japonya
Ürdün
Kazakistan
Kenya
Kiribati
Kuveyt
Kırgızistan
Laos
Letonya
Lübnan
Lesotho
Lihtenştayn
Litvanya
Lüksemburg
Makedonya
Malawi
Malezya
Maldivler
Marşal Adaları
Moritanya
Mauritius
Meksika
Mikronezya
Moldova
Monako
Karadağ
Fas
Mozambik
Myanmar
Hollanda
Yeni Zelanda
Nikaragua
Norveç
Umman
Palau
Panama
Papua Yeni Gine
Paraguay
Peru
Philipines
Polonya
Portekiz
Katar
Güney Kore
Romanya
Ruanda
St. Kitts & Nevis
Lucia
St. Vincent
Samoa
San Marino
Sao Tome
Senegal
Sırbistan
Seyşeller
Singapur
Slovakya
Slovenya
Solomon Adaları
Somali
Güney Afrika
İspanya
Sri Lanka
Svaziland
İsveç
İsviçre
Tacikistan
Tayland
Togo
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunus
Türkiye
Tuvalu
Uganda
Ukrayna
Arap Emirlikleri
Birleşik Krallık
ABD
Uruguay
Vanuatu
Vatikan
Venezuela
Zambiya
Zimbabve
Tier 1 ve London

Ankara Antlaşması

 

Amerika EB 5 Yatırımcı Vizesi ve Vatandaşlık Programı

 

İngiltere Gayrimenkul Projeleri