KANADA GÖÇMENLİK

Göçmenlik

 • Posted by admin
 • On 14/11/2015

Malta’da Yaşam

 • Posted by admin
 • On 11/11/2015

Londra’da Yaşama Dair İpuçları

 • Posted by admin
 • On 11/11/2015

Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı

Kanada dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri sıralamasında her zaman önde gelmektedir. Kanada göçmenlik programı ile sizde kendiniz ve aileniz için farklı bir gelecek kurabilirsiniz

Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı

Kanada yaşam standartları en yüksek ülkelerden birisidir. Kanada göçmen nüfusu kültürel yapının bir parçası olarak görmekte ve resmi olacakta buna paralel bir politika izlemektedir. Kanada göçmenlik denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden birisi olmakla her zaman gurur duymaktadır. 2010 yılında Mercer Human Resource Consulting tarafından gerçekleştirilen dünyada yaşanılabilecek en iyi şehirler araştırmasında Kanada’nın 5 şehrinin ilk 30 arasında yer alması da bunun en iyi örneklerinden birisidir. Bu araştırmada Vancouver 4. Ottawa 14. Toronto 16. Montreal 21. Calgary 28. sırada yer almıştır. Aynı araştırmada İstanbul 121. sırada gelmektedir. Kişi başına $48,000 yıllık geliri ile refah açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden olan Kanada resmi olarak göçmen kabul eden bir kaç̧ gelişmiş̧ ülkeden birisidir. Kanada Göçmenlik programı ile Kanada’ya her yıl ortalama 250,000’in üzerinde göçmen gelmektedir.
Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı

Kanada Göçmenlik Programı Avantajları?


Kanada’ya göçmen olarak gitmek hem heyecan verici bir fırsattır, hem de bir çok avantaj sağlamaktadır. Kanada göçmenlik programına yaptığınız başvurunuzun kabul edilmesi sonrasında Kanada’ya göçmen olarak vardığınız andan itibaren ömür boyu yaşama ve çalışma hakkınızın olması, seçme ve seçilme dışındaki tüm sosyal haklara sahip olmanız, eğitim ve sağlık hizmetlerinden faydalanmanız bu avantajlardan sadece birkaç̧ tanesidir.

Üç yıllık ikamet sonrasında vatandaşlık başvurusu yapabilir, seçimlerde aday olabilir, oy kullanabilir ve en önemlisi Kanada pasaportu sahibi olabilirsiniz.

Çocuklarınız Kanada Üniversiteleri eğitim imkânlarından Kanada vatandaşları ile eşit şekilde faydalanabilirler. Lise eğitimine devam eden çocuklarınız da Kanada’da lise eğitimlerine başlayabilirler.

Kanada dünyanın en iyi eğitim sistemine sahiptir. 65 ülke arasında yapılan araştırmaya göre İngilizce konuşulan ülkeler içinde en iyi eğitim Kanada’da verilmektedir.

Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı ve Express Entry

Kanada Göçmenlik Bakanlığı 1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere nitelikli göçmenlik programında önemli değişiklikler yaptı. Express Entry olarak da adlandırılan 2015 nitelikli göçmenlik programında daha önce olduğu gibi başvurular sadece belirli meslek dalları ile kısıtlanmıyor. Yani her meslek grubundan kişiler başvuru yapabilir.  Yeni bir hayat olarak profesyonel ve uzman kadromuzla sizin için önemli bir adım olan Kanada göçmenlik başvurunuzda da yanınızdayız.

Kanada Nitelikli Göçmenlik Şartları


Kanada’ya nitelikli göçmen olarak başvurabilmek için eğitim, yabancı dil, mesleki tecrübe, yaş gibi özelliklerden oluşan bir puanlama sonucunda 100 üzerinden en az 67 puan almak gerekmektedir. Yeni Bir Hayat Haberler sayfasında Kanada Göçmenlik Yeterlilik Testi başlığı altında yer alan yazımızda aranılan ölçütler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun değerlendirilmesi İngiltere Ankara Antlaşması programının aksine son derece objektif olarak yapılmaktadır.

 • En az üniversite mezunu olmak
 • IELTS sınavından en az 6 alacak düzeyde İngilizce veya iyi düzeyde Fransızca bilgisi
 • Başvuru yapacağınız meslek dalında minimum 1 yıllık iş deneyimizin olması
Kanada’da özellikle finans, mühendislik ve sağlık alanlarında ciddi sayıda işgücü̈ açığı bulunmaktadır. Kanada’da yaklaşık 10 yıllık mesleki deneyime sahip bir maden mühendisi yıllık ortalama $200,000, petrol mühendisi ise $150,000 gelir elde etmektedir.

Yeni Bir Hayat Farkıyla Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada’ya yerleşmek şüphesiz kendiniz ve aileniz için vereceğiniz en önemli kararlardan birisidir. Yeni Bir Hayat olarak Kanada göçmenlik kanunlarındaki tüm gelişme ve değişiklikleri yakından takip ediyor, başvurunuzun her aşamasında sizi etkileyebilecek gelişmeleri sizinle paylaşıyoruz.

Yeni Bir Hayat Kanada Immigration Consultants of Canada Regulatory Council (ICCRC)’tan yetki belgeli RCIC’in Authorized Agent’i olarak Kanada göçmenlik programlarınısunmaktadır.

Yeni Bir Hayat Kanada seyahatiniz öncesinde de sizin yanınızda. Kanada’da yaşayacağınız eyalet seçiminden, iş başvurularınızın hazırlanmasına kadar varan bir dizi hizmetimizi Kanada göçmenlik başvuru paketimizin içinde size sunuyoruz. Yeni Bir Hayat Kanada Göçmenlik Bakanlığı’nın 2002 yılında kurduğu danışma komitesinin yayınladığı “Code of Conduct for Immigration Consultants” dokümanının tüm maddelerini uygulamaktadır.

Yeni Bir Hayat olarak sunduğumuz hizmetleri şöyle özetleyebiliriz

 • Federal ve bölgesel göçmenlik sistemleri içinden sizin için en uygun olan başvuru yöntemi belirliyoruz.
 • Kanada Devletinin belirlemiş̧ olduğu meslek grupları içinde size uygun bir kategorinin olup olmadığını değerlendiriyoruz. Kanada Göçmenlik Yasası çerçevesinde nitelikleriniz incelenecek ve toplam puanınız hesaplanacaktır.
 • Kanada nitelikli göçmenlik, vasıflı işçi programı, girişimci vizesi, yatırımcı vizesi, bölgesel göçmenlik gibi farklı göçmenlik programları içinde sizin hedeflerinize ve niteliklerinize en uygun olanını belirlemenize yardımcı oluyoruz.
 • Yeni Bir Hayat olarak başvuracağınız meslek grubundaki kotayı takip ederek doğru zamanda başvuru yapmanızı sağlıyoruz.
 • Dosyanız Kanada Göçmenlik yasası uyarınca hazırlanacak, gerekli olan tüm evrak, referans mektupları hakkında size bilgi verilerek hiç̧ bir eksik kalmaması sağlanacaktır. Tüm evraklarınız hazır olduğunda başvurunuz yapılacaktır.
 • Kanada’ya vardığınızda yapmanız gereken banka işlemleri, sosyal sigorta ve sağlık başvuruları ile ilgili olarak sizi bilgilendiriyoruz.
 • Dilerseniz çocuklarınız için Kanada Dil Okulları ile İngilizce eğitiminde ücretsiz danışmanlık sunuyoruz.