Avrupa Birliği’ne giriş sürecindeki Karadağ’da, 2 haftada oturma ve çalışma iznine sahip olun

Avrupa’nın süreci en hızlı işleyen ve yatırım miktarı en uygun olan oturum programı ile ailenizle birlikte Karadağ’da oturma ve çalışma hakkı elde edebilirsiniz. Montenegro oturum programından faydalanabilmek için 1 Euro’luk sermaye ile şirket kurmanız yeterli.

Karadağ Oturma ve Çalışma İzni Programı Başvuru Koşulları

  • Minimum tutar kriteri olmayan şirket kurulumu ya da gayrimenkul alımı ile Karadağ’da oturma ve çalışma hakkı verir.
  • Oturma izni her yıl yenilenmekte, 5 yılın sonunda da hayat boyu geçerli olan daimi oturum iznine sahip olunmaktadır.
  • Gayrimenkul alımı seçeneği tercih edildiği takdirde, gayrimenkul satılmadığı sürece oturma ve çalışma izni yenilenmektedir.
  • Başvuru sahibinin yanı sıra tüm aile üyeleri ek bir ücret karşılığında programdan yararlanabilmektedir.

Hızlı Süreç

2 haftada Montenegro’da oturma ve çalışma izni elde etme

2021’de Avrupa Birliği (AB) Üyeliği

AB ülkeleri ile vizeleri kaldıran Montenegro’nun 2021’de tam AB üyeliği alması

Kalma Zorunluluğu Yok

Program dahilinde yaşama mecburiyeti ve minimum kalma süresi şartı olmaması

Aile Bireylerini Dahil Etme

Eş ve 18 yaş sınırı olmaksızın çocukları dahil edebilime esnekliği

Ömür Boyu Oturma İzni

5 yılın sonunda daimi oturum iznine sahip olma

Vergi Avantajı

%9 kurumlar vergisi ile dünya çapında iş yapabilme olanağına sahip olma

Adriyatik’in Kıyısında Avrupa’nın Yeni Gözdesi; Karadağ (Montenegro) Yaşam Standartları

Güneydoğu Avrupa’da, Balkan Yarımadası’nın orta kesiminde ve Adriyatik Denizi’nin güney kıyılarında yer alan Montenegro’nun başkenti Podgorica’dır.

Sırbistan – Karadağ’ın ayrılmasından sonra Avrupa Birliği’ne üyelik başvurusunda bulunan Montenegro 2017’de NATO üyesi olmuş ardından AB lie müzakerelerinde büyük aşama kaydetmiştir. Montenegro’nun AB’ye tam üyeliğinin 2021 yılında gerçekleşmesi öngörülmektedir.

Montenegro’nun Avrupa Birliği üyeliği yolundaki süreci, oturum programının talep görmesinin başlıca sebepleri arasında olup, oturum iznine sahip olan bireyler 2021 itibariyle Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım, çalışma ve oturma hakkına sahip olabileceklerdir.

Resmi para birimi Euro olan Montenegro, AB, EFTA, CEFTA ülkelerinin yanı sıra Türkiye, Rusya ve Ukrayna ile Serbest Ticaret Anlaşmaları imzalamıştır. En önemli dış ticaret ortakları ise Sırbistan, Almanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Yunanistan, Macaristan, Slovenya, Hırvatistan ve Bosna Hersek’tir. Ekonomisi hızla ivme kazanan Montenegro, bir çok yabancı yatırımcı nezdinde cazibe merkezi haline gelmiştir. Ülkenin Standard & Poor’s tarafından derecelendirilen kredi değerlendirme notu BB iken , Moody’s tarafından derecelendirilen kredi değerlendirme notu ise Baa1 seviyesindedir. %9’luk Kurumlar Vergisi ile uluslararası ticaret için de bir çok fırsat sunar. Yabancılar tarafından kurulan şirketler, Karadağ vatandaşları tarafından kurulanlarla eşit haklara sahiptir.

En önemli gelir kaynağı turizm olan Montenegro son yıllarda Balkanların gözde eğlence merkezi konumuna gelmiştir. İnşaat sektörünün de yükselişte olduğu ülkede, ev fiyatları diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında oldukça uygun olup, gayrimenkul alım vergisi ile yüzde 3 seviyesindedir.

Karadağ Oturum Programı Broşürünü indirmek için tıklayınız!

KARADAĞ MONTENEGRO GAYRİMENKUL PROJELERİ

Montenegro Proje 1

Deniz manzarasının yanı sıra eski şehrin tarihi dokusuna tepeden bakan 1+1 daireler € 200.000’dan satışa sunuluyor. Projede ayrıca 2+1 ve 3+1 daireler de yer alıyor.

detaylar

Montenegro Proje 2

Montenegro’nun en prestijli ve lüks projesi; stüdyodan, 4+1 daire seçeneklerine, dubleks evlerden, penthouse suitlere, hem kiralık hem de satılık alternatifleri, € 450.000’dan başlayan fiyatlarla sunuyor..

detaylar

Montenegro Proje 3

Leed sertikifalı, enerji verimliliğini esas alarak dizayn edilmiş tesisteki dairelerin satış fiyatları € 400.000’dan başlıyor.

detaylar

Yeni Bir Hayat olarak tercih ettiğiniz yatırım modeline göre şirket kurulumundan, bölge ve gayrimenkul araştırmasına, satın alma işlemlerinden, aile bireylerinin programa dahil edilmesine, Montenegro’ya seyahatinizin planlamasından ilk oturum başvurunuza ve yenilenme süreçlerine tüm adımlar ve hukuki süreçte yanınızdayız.

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!