Güney Kıbrıs Yatırımcı Programı ve Güney Kıbrıs Vatandaşlığı

Güney Kıbrıs yatırım yoluyla vatandaşlık sistemini defalarca değiştirdikten sonra, 19 Mart 2014’te Bakanlar Kurulu kararıyla, belirli şartları yerine getiren yabancıların vatandaşlık alması koşullarını genişletti. Güney Kıbrıs vatandaşı olduğunuzda, bu hakkı bütün ailenizle birlikte kazanır ve gelecek kuşaklara da aktarabilirsiniz.

Güney Kıbrıs 2004’den beri Avrupa Birliği’ne tam üyedir. Ada, Akdeniz’in Kuzeydoğusu’nda, Avrupa, Asya ve Afrika’nın kesiştiği noktadadır. Adanın stratejik konumu, finansal merkez olarak gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Kıbrıs, hava koşulları ve coğrafi konumu sebebiyle, yaşamak için çok uygun bir yerdir. Kıbrıs’a yatırım yapmak, adadaki nitelikli iş gücü, cazip vergilendirme, güvenilir ulaşım ve haberleşme sistemi gibi faktörler sayesinde çok karlıdır.

Güney Kıbrıs, modern serbest pazarı, hizmete dayalı ekonomisi, şeffaf mevzuatı ve kanun sistemiyle, uluslararası yatırımcılara yatırım yapmaları, büyümeleri ve başarılı olmaları için destek sağlar. Güney Kıbrıs 2012- 2013 Dünya Ekonomik Forumu Küresel Rekabet Raporu’nda 144 ülke arasından 58. sırada yer almıştır.

Kıbrıs vatandaşlığına giden yolda ilk adımı atmak için Yeni Bir Hayat uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Güney Kıbrıs Yatırımcı Programı Koşulları

Kıbrıs yatırımcı programına başvuru için birden fazla seçenek mevcuttur. Yapılacak yatırım tutarına göre belirlenen seçenekler içinde en çok tercih edilen gayrimenkul yatırımıdır. Güney Kıbrıs’ta €2,500,000 bedelinde bir veya birden fazla gayrimenkul satın alınarak yapılan bu başvuruda belirli bir süre sonra gayrimenkul tutarı €500,000’a  indirilmektedir.

Diğer seçenekler ise ,

  • Başvuru sahibi minimum £5.000.000 değerinde Kıbrıs Cumhuriyeti devlet tahvili satın almalıdır
  • Kıbrıs Firmalarının veya Kıbrıs Organizasyonlarının mali varlıklarına yatırım, £5.000.000 değerinde bono, tahvil veya teminatlı tahvil
  • Bir bankanın sabit vadeli mevduat hesabına  3 yıllık minimum £5.000.000 değerinde yatırım.
  • Kıbrıs’ta iş kurmak, ortaklık yapmak veya firma satın almak üzere £5.000.000 sermaye yatırımı yapmak.

Kıbrıs Vatandaşlığı Süreci’nde Sizi Bekleyenler

  • Ekibimiz sizin için durum tespitini yaparak sizin için uygun ve benzersiz olan yatırımı seçer.
  • Müşteriye detaylı bir başvuru paketi ile başvuru için gerekli evrakların belirtildiği bir doküman listesi verilir.
  • Ön Onay alınır.
  • Hükümete Teslim Edilen Vatandaşlık Başvurusu, İçişleri’ne sunulduktan sonra, dosya finansal kriterlerin incelenmesi için Maliye Bakanlığı’na gönderilir. Maliye Bakanlığı’ndan onay alındıktan sonra, aday yatırımı tamamlamalıdır. İçişleri Bakanlığı da onay verdikten sonra başvuru Bakanlar Kurulu’na yollanır.
  • Bakanlar Kurulu’nun onayından sonra vatandaşlık sertifikası basılır. Vatandaşlık sertifikası yemin töreninden sonra damgalanır. Damgalı sertifika ile 2- 3 saat süren işlemlerden sonra  pasaport ve kimlik belgenizi alıp Avrupa Birliği vatandaşlığınız başlar.

Eğer Türkiye’den uzun süre ayrı kalmak istemiyorsanız sadece 90 gün bekleme süresi ve yaşama zorunluluğu olmayan Kıbrıs Programı, Avrupa Birliği vatandaşı olmak için harika bir fırsattır.

Kıbrıs vatandaşlığına giden yolda ilk adımı atmak için Yeni Bir Hayat uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika EB-5 Yatırımcı Projesi

Amerika EB5 Yatırımcı Programı

ABD EB-5 Yatırımcı Vizesi, yatırımcı adaylarına Amerika’da en az $500.000 tutarında bir yatırım yapmak kaydıyla Green Card alma hakkı sunan bir programdır. Bu program aracılığıyla Amerika’ya yerleşebilir ve 5 yıl içinde vatandaşlığına hak kazanabilirsiniz.

Ankara Antlaşması

Ankara Antlaşması

Avrupa Birliği ile Türkiye arasında 1963 yılında imzalanan Ankara Antlaşması, Türk vatandaşlarına girişimci olarak İngiltere’de iş kurma ve oturum hakkı veriyor. Bu sayede İngiltere’de iş kolunuzla ilgili bir şahıs veya limited şirket kurarak çalışabilirsiniz.

Basında Yeni Bir Hayat

Dominika Pasaportu

Dominika yatırımcı programı ile Dominika pasaportu sahibi olduğunuzda 100’e yakın ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilir, İngiltere ve diğer Commonwealth ülkelerinde altı aya kadar kalabilirsiniz