YATIRIM YOLUYLA MALTA OTURUM İZNİ

Malta ikamet ve vize programı 2015 yılında başlatılmıştır. Siz ve ailenizin Malta’da süresiz olarak ikamet etmesine, yerleşmesine ve çalışmasına izin verir. AB oturum kartınızla, herhangi bir Schengen ülkesine vize alma endişesi olmadan özgürce seyahat edebilirsiniz. Ayrıca, siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin bir Schengen ülkesinde yılda 6 aya kadar kalmasına izin verilir.

Malta ikamet programı, sizin ve ailenizin herhangi bir Avrupa ülkesinde yerleşebilmesini sağlayacak uzun süreli bir Avrupa oturma iznini sağlayabilir. Bu program, Malta Vatandaşlığı Yatırım programı ile elde edilen başarıdan yola çıkarak, Maltalı Parlamento Rekabetçilik ve Ekonomik Büyüme Sekreteri tarafından tanıtılmıştır. Malta Daimi Oturum Programı, size ve ailenize ayrıcalıklı bir gelecek, uluslararası iş imkanları ve yepyeni bir hayat sunuyor.

€250,000 tutarında Malta devlet tahvili alarak siz ve aileniz Malta’da ömür boyu geçerli oturma izni elde edebilir, Schengen ve AB ülkelerinde serbest dolaşım hakkına sahip olabilirsiniz. Hükümet destekli yatırım yoluyla kalıcı bir Malta ikamet izni alın ve AB ikamet kartınızla Schengen bölgesinde vizesiz seyahatin tadını çıkarın. Yeni Bir Hayat ve Yeni Bir Hayat, Malta Hükümeti tarafından vatandaşlık ve oturum başvuruları yapabilmesi için yetkilendirilmiş bir kurumdur.

Zaman Aralığı: :4-6 ay
Vizesiz Seyahat Edilebilen Yerler:Schengen bölgesi içinde serbestçe seyahat edin
Yatırım Türü:Malta Hükümet tahvillerine beş yıllık yatırım
Yatırım Maliyeti:250.000 Avro Maltase Devlet Tahvili

Schengen bölgesi içinde serbestçe seyahat edin

Malta hükümet tahvillerine beş yıllık yatırım

250.000 Avro Maltase Devlet Tahvili

Aileniz ile Birlikte Özgürlüğü Yaşayın

 • 6 ay içinde Avrupa ikamet
 • Dil veya ikamet şartı yok
 • Gelecek nesillere iniş yoluyla geçirilen yaşam için kalıcı ikamet
 • Yeni ikametgahınızla ilgili olarak ülkenize rapor yok

Aileniz İçin Güvenli Bir Geleceğe Yatırım

 • Eşleri ve 27 yaşına kadar olan çocuklar, bağımlı olarak başvurmalarına izin verilir
 • Malta’da yaşama, çalışma ve eğitim hakkı.
 • Malta’da eğitim ve sağlık hizmetlerine erişim
 • Malta aile ve iş için istikrarlı ve güvenli bir ortam sunuyor.

Vizesiz Seyahatin Tadını Çıkarın

 • 26 Schengen ülkesine vizesiz seyahat özgürlüğü
 • Herhangi bir Schengen ülkesinde yılda 6 ay kalın.
 • Siz ve ailenizin herhangi bir AB ülkesinde yaşamalarını sağlayan uzun süreli Avrupa ikamet izni alma imkanı

Vergisel ve Finansal Avantajlar

 • Dünya çapındaki geliriniz için vergi bildirmeniz veya ödemeniz gerekmemektedir.
 • Malta’nın 60’dan fazla ülkeyle çifte vergilendirme anlaşması var
 • İngilizce resmi dillerden biridir ve tüm mevzuat İngilizce’dir.
 • Üstün finansal, telekomünikasyon, bankacılık ve sağlık yapısı

MALTA OTURUM İZNİ YATIRIMI NE KADAR?

Malta Ulusal Kalkınma ve Sosyal Fonu’ndan 5 yıl vadeli €250.000 tutarında tahvil alınması ve bir kaç ek şart dahilinde yatırımcılara ömür boyu geçerli oturum izni ve Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı verir.

Malta Oturma İzni Program kapsamında tahvil yatırımının yanı sıra Gozo ve Güney Malta bölgelerinde 5 yıl süre ile yıllık kira bedeli €10,000 olan bir gayrimenkul kiralanması ya da 5 yıl muhafaza etmek koşulu ile en az €270,000 değerinde bir gayrimenkul satın alınması gerekmektedir.

Eğer bölge olarak ana kara Malta tercih edilirse yıllık kira bedeli €12,000 olan bir gayrimenkul kiralanması ya da en az €320,000 değerinde bir gayrimenkul satın alınması şartı bulunmaktadır.

Başvuru sahibinin yıllık gelirinin €100,000’den az olmaması ya da €500,000’lık mal varlığına sahip olması bir diğer koşuldur.

Ayrıca Malta Hükümeti’ne bir sefere mahsus olmak üzere €30,000 tutarında harç bedeli ödenmekte ve sağlık sigortası yapılmaktadır.

RESMİ SÜREÇLER HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? UZMANLARIMIZA SORUN

Uzmana Sor

MALTA KALICI OTURUM İZNİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kalıcı ikamet programı, kökeniniz neresi olursa olsun herkese açıktır. Dubai ve Malta ofislerindeki ekibimizle uygulamanızın her aşamasında size ve ailenize yardımcı olacağız. Göçmenlik avukatlarımız ve acentelerimiz, tüm önemli göçmenlik programlarıyla kendi alanlarında geniş deneyime sahiptir.

Malta Oturum ve Vize Programı (MRVP), bireylere Schengen ülkelerinde vizesiz seyahat imkanı sağlayan Malta ikametgahı ve Avrupa Birliği ikametgah kartı alma imkanı sunmaktadır. Malta devlet tahvillerine beş yıl süreyle 250.000 € ‘luk bir yatırım temel şartıdır.

İsviçre dahil Schengen bölgesindeki tüm ülkelere vizesiz seyahat edebilirsiniz. Bir yılda 6 aya kadar herhangi bir Schengen ülkesinde kalmanıza izin verilir.

Evet, çok farklı. Portekiz Altın Vize programı, Portekiz’de 500.000 € ‘luk bir mülk satın almayı gerektirir ve alacağınız ikamet izni ilk 5 yıl için geçicidir. Malta ikamet programında yatırım Devlet tahvillerine yapılır ve ikamet izni başlangıç ​​tarihinden itibaren belirsiz bir süre için yapılır.

Oturum kartınızla Malta’da dilediğiniz kadar yaşayabilirsiniz. Oturum belgesi süresiz olarak geçerlidir.

Malta’da 5 yıllık bir süre için yaşıyorsanız, Malta vatandaşlığı için başvurabilir ve diğer uygunluk kriterlerini karşıladığınız takdirde Avrupa Birliği pasaportu alabilirsiniz.

Hayır, yaşama zorunluluğu bulnmuyor. Oturum belgeniz ve izniniz süresiz olarak geçerli olmakla birlikte, Malta’da zaman harcamanız gerekmediği için minimum konaklama şartı yoktur.

Eşinizi, bağımlı çocuklarınızı 27 yaşına kadar ve ailenize dahil edebilirsiniz. Yasal olarak aileniz de size eklenebilir.

Evli olmalarına ve size bağımlı olmamasına rağmen Malta ikametgahlarını muhafaza etmelerine izin verilir. Ayrıca eşleri ve çocukları için ikamet izni için başvurabilirler.

Vade süresi 5 yıl olup, daha sonra tahvillerinizi nakit olarak çekebilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

Eğer bir Malta ve Avrupa oturum kartınız varsa, artık 26 Schengen ülkesine seyahat etmek için bir Schengen vizesine sahip olmanız gerekmeyecektir. Oturum izni size vizesiz erişim sağlar.

MALTA KALICI OTURUM İZNİ İLE VİZESİZ SEYAHAT EDİLEN ÜLKELER

Almanya
Avusturya
Belçika
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Estonya
Finlandiya
Fransa
Hollanda
İspanya
İsveç
İsviçre
İtalya
İzlanda
Letonya
Lihtenştayn
Litvanya
Lüksemburg
Macaristan
Malta
Norveç
Polonya
Portekiz
Slovakya
Slovenya
Yunanistan

Ankara Anlaşması

 

Malta Vatandaşlığı

 

Montenegro Gayrimenkul Projeleri