ST. LUCIA PASAPORTU İLE KARAYİPLER VATANDAŞLIĞINA ADIM ATIN

St. Lucia Hükümet Fonu’na aktaracağınız $100,000 ile Avrupa Birliği   ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil olmak üzere 115’in üzerinde ülkede serbest dolaşım hakkına sahip olabilir, 4 – 6 içinde Karayipler pasaportu alabilirsiniz.

St. Lucia Vatandaşlığı ve Yatırım Programı Başvuru Koşulları

  • St. Lucia Hükümeti’ne geri almamak koşuluyla $100.000 tutarında katkı yapan ya da St. Lucia’dan $300.000 değerinde gayrimenkul satın alan yatırımcılar, 4-6 ay arasında St. Lucia Vatandaşlığına hak kazanır.
  • Vatandaşlık başvurusunda bulunabilmek için, asıl başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
  • Program kapsamında St. Lucia’da minimum kalma zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • Britanya Milletler Topluluğu üyesi olan St. Lucia vatandaşı olarak Karayipler pasaportuna sahip olabilir, Avrupa Birliği ve Schengen ülkelerinin yanı sıra İngiltere, Singapur, Çin ve Hong Kong dahil olmak üzere 115’in üzerinde ülkeye vizesiz seyahat edebilir, Karayip Bölgesi’ndeki 15 Caricom üyesi ülkesinde yaşama, çalışma ve eğitim görme imkanı elde edebilirsiniz.
  • Gayrimenkul yatırımı yaparak vatandaşlık alma seçeneğini tercih ettiyseniz, 5 yıl sonra gayrimenkulünüzü satarak yatırımınızı geri alabilirsiniz. Başvuru sahibi olarak elde ettiğiniz tam vatandaşlığı, ailenizin sonraki nesillerine miras bırakma lüksünü yaşayabilirsiniz.
  • Çifte vatandaşlık hakkı tanıyan Karayipler pasaportu Türk vatandaşlığını hiçbir şekilde etkilemez.
  • Eşinizi, 28 yaşına kadar olan çocuklarınız ile 55 yaş ve üzerindeki ebeveynlerinizi başvuruya dahil edebilirsiniz.

4 – 6 Ayda Karayipler Pasaportu

Başvuru tarihinden 4-6 ay arasında Karayipler vatandaşlığı

Vizesiz Seyahat

AB ülkelerine ek İngiltere, Singapur ve Hong Kong dahil 115+ ülkede serbest dolaşım

Vatandaşlık Hakkını Miras Bırakabilme

Vatandaşlık hakkından ailenin sonraki nesillerinin de yararlanabilmesi

Uluslararası Olanaklar

15 Caricom ülkesinde sunulan iş ve eğitim imkanlarından faydalanabilme

Yatırımı Geri Alabilme

Gayrimenkulün 5 yıl bitiminde satılarak yatırımın geri alınabilmesi

Vergi Muafiyeti

Karayipler sınırlarında elde edilmeyen gelirlerin vergilendirmeye tabi olmaması

Karayipler Yatırımcı Programları Broşürünü indirmek için tıklayınız!

Karayipler Vatandaşlığı

Turizm Cenneti St Lucia

Karayipler vatandaşlık programları içinde olan St. Lucia programında, dil ve ikamet ön koşulu olmayıp devlete yapılan katkı bedeli ya da gayrimenkul alımı ile vatandaşlık hakkı elde edilmektedir.
616 km2’lik bir alana kurulmuş ülke Parlamenter Demokrasi ve Krallık ile yönetilen ülkenin başkenti Castries’dir. Ülkede İngilizce konuşulmakta olup para birimi Doğu Karayip Doları’dır. Eğitimli iş gücünün yanı sıra tarım ve liman hizmetleri ile oldukça gelişmiş olan St. Lucia, plajları, doğası ve festivalleriyle turizm cenneti olarak anılmaktadır. Volkanik bir dağ olan Pitonlar Tepesi, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.
Uluslararası gelir vergisi muafiyetinin benimsendiği ülkede, St. Lucia dışındaki gelirlerinizden muaf olup, adada daimi olarak yaşamaya karar vermediğiniz sürece vergi yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

E-Bültenimize kayıt olmak için lütfen mail adresinizi giriniz.

Başvuru dosyanızın hazırlanması, sunulması ve denetim süreçlerini çatı kuruluşumuz Terranova Global ve uluslararası çözüm ortaklarımız ile birlikte yürütüyoruz. Başvurunuzun takibinden, temsilcisi olduğumuz hükümet onaylı gayrimenkul projelerini sunarak yatırım işlemlerinizin hayata geçirilmesine, dilerseniz St. Lucia’ya yapacağınız ziyaretin planlanmasından Karayipler pasaportuna sahip olana kadar geçen tüm süreçte yanınızdayız

Yeni Bir Hayat Uzmanları ile iletişime geçin!