İspanya Yatırımcı Programı ve Gayrimenkul Alımı

İspanya’da €500,000 tutarında bir gayrimenkul aldığınızda yaşama ve Schengen ülkelerine ise serbest dolaşım hakkı elde edersiniz. İspanya gayrimenkul yoluyla oturum programı aynı zaman da size maddi olarak bağlı 18 yaşından büyük çocuklarınıza ve ebeveynlerinize de aynı hakkı sunmaktadır.

2013 yılında kanunlaşan Spanish Golden Visa veya diğer adıyla İspanya yatırımcı programı ile €500,000 bedelli gayrimenkul alarak öncelikle 2 yıl, sonraki dönemlerde ise 5’er yıllık olmak üzere İspanya’da oturum izni alınmaktadır. Golden Visa’nın en büyük avantajı ise İspanya’da yılda sadece 1 gün bulunmanızı istemesidir.

Her geçen gün daha fazla talep gören bu yatırım programı ile sadece oturum izni değil, İspanya da çalışma, iş kurma, eğitim ve sağlık gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

1 Ocak 1986’dan beri Avrupa Birliği üyesi olan İspanya kuvvetli ekonomisi, iklimi ve yaşam tarzı ile her zaman bir cazibe merkezi olmaktadır. İspanyolca 21 ülkede resmi dil olarak kullanılır ve dünyanın en çok konuşulan ikinci dilidir. Madrid ve Barcelona dışında Malaga gibi sahil bölgeleri de gayrimenkul yatırımı için tercih edilmektedir.

Yeni Bir Hayat olarak uluslararası çözüm ortaklarımızla birlikte İspanya’nın tüm bölgelerinde gayrimenkul araştırması, karar verdiğiniz gayrimenkulün alım işlemlerinin yapılması ve İspanya’da oturum izni başvurunuzun yapılması da dahil olmak üzere tüm adımları kapsayan bir hizmet paketi sunmaktayız. Ayrıca satın aldığınız gayrimenkulü kiralamak istediğinizde de size yardımcı oluyoruz.

Spanish Golden Visa ve Oturum İzni Başvurusu

İspanya yatırımcı programına başvurmak için öncelikle €500,000 bedelli gayrimenkul alım işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Toplam değeri en az €500,000 olmak şartıyla birden fazla gayrimenkul de alınabilir. Dilerseniz İspanya’nın farklı şehirlerinde birden fazla yer de alarak Golden Visa başvurusu yapabilirsiniz.

Gayrimenkul alım işleminin tamamlanması ile birlikte İspanya’da oturum izni başvurunuz yapılır. Bu işlem dilerseniz Türkiye’de ki İspanyol elçiliği aracılığıyla, dilerseniz de İspanya’da ki ilgili birim üzerinden gerçekleştirilebilir. Öncelikle size ve ailenize 2 yıllık oturum izni verilecektir. Bu izinle birlikte İspanya’da diğer İspanyol vatandaşları ile benzer haklardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu haklar içinde iş kurma, sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanma, İspanya’da dilediğiniz kadar yaşama gibi çok özel ayrıcalıklar yer almaktadır. Aynı zamanda Schengen içinde yer alan Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat etme imkanını elde etmiş olursunuz.

İspanya’da Daimi Oturum ve Vatandaşlık Süreci

Spanish Golden Visa ile size ve ailenize ilk aşama da verilen 2 yıllık oturma izni, ikinci yıl sonunda 5 yıllık olarak yenilenecektir. Bu yenileme işleme 5’er yıllık sürelerle devam etmektedir. İspanya’da oturma izninizin yenilenmesi için aranılan koşul gayrimenkulünüzün satılmamasıdır.

Şayet geçici oturum izninizi daimi oturuma çevirmek isterseniz bu durum da 5 yıllık süre içinde İspanya’da her yıl 183 gün geçirmeniz istenmektedir. Daimi oturum iznini aldıktan sonra ise dilerseniz gayrimenkulünüzü satabilir veya daha düşük bedelli bir yer edinebilirsiniz.

İspanyol vatandaşlığına geçerek, ikinci bir pasaport sahibi olabilmek için ise 10 yıllık dönemin her yılında İspanya’da en az 183 gün yaşanması zorunluluğu bulunmaktadır. Buna ek olarak temel düzeyde İspanyolca bilgisi de vatandaşlık başvurusu için gereken şartlardan birisidir.

Yeni Bir Hayat İspanya yatırımcı programını İspanya’da bulunan partner kurumları aracılığı ile size ek bir maliyet getirmeden sunmaktadır.

Portekiz Vatandaşlığı

Portekiz Vatandaşlığı (Golden Visa)

30 yıla yakın süredir Avrupa Birliği üyesi olan Portekiz, yüksek refah seviyesi, düşük suç oranları, sıcak iklimi, huzurlu ve sakin hayat tarzı ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında ayrıcalıklı bir konuma sahiptir.

Malta Vatandaşlığı

Malta Yatırımcı Programı

Malta; Bireysel Yatırımcı Programı ile €650.000 tutarında yatırım karşılığında 1 yıl içinde Malta vatandaşlığı alma ve dolayısıyla bir AB pasaportuna sahip olma şansını vermektedir.

Macaristan Vatandaşlığı

Macaristan Yatırımcı Programı

Macaristan Yatırımcı Programına katılarak sadece 2 hafta içinde Macaristan’da  ömür boyu geçerli daimi oturma izni alabilir, Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olabilirsiniz.