Londra’da Yaşama Dair İpuçlarıLondra’da Yaşama Dair İpuçları

Londra, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Özellikle tarihi binaları, kırmızı telefon kulübeleri ve krallığa ait gelenekleri ile 7’den 70’e herkesin en azından hayatta bir kere ziyaret etmek ve hatta mümkünse yaşamak isteyeceği bir şehir. İnternette Londra’da yaşamak ile ilgili birçok yazı bulmak mümkün; ancak bunlardan birçoğu kişisel tecrübeleri yansıtıyor. Biz ise Londra’da nasıl daha kolay ve rahat yaşanacağına dair birkaç ipucu vermek istedik.

Oyster Card ile Yolculuk Edin

Oyster Card sadece metro yolculuklarında değil, aynı zamanda kırmızı otobüslerde ve bölgesel trenlerde de kullanılabiliyor. Bu şekilde kolay ve ucuz şekilde yolculuk edebilir ve tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca trafikten kaçmak için Londra’da sıklıkla kullanılan bisikletleri de tercih edebilirsiniz.

Uzun ya da Kısa Dönem için Oda Kiralayın

Londra’da yaşayan tanıdıklarınız yoksa veya Londra’da ilk defa konaklayacaksanız, birçok alternatif içerisinden bütçenize en uygun olanı seçmek sizin için en önemlisi olacaktır. Bunun için gitmeden önce internetten seçeneklerinize göz gezdirebilirsiniz. Öğrenci iseniz gideceğiniz okulun size sunduğu imkânları mutlaka kontrol edin. Eğer öğrenci değilseniz, uzun ya da kısa dönem için oda kiralayabilir ya da apart otelleri tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için brokeinlondon.com internet sitesini de ziyaret edebilirsin.

Tasarruf Etmek ve İngiliz Yemeklerini Tatmak için: Marks & Spencer ve Tesco

Londra’nın dünyadaki en pahalı şehirlerinden biri olduğundan bahsetmiştik. Bu sebeple bütçenizi sarsmayacak tercihler yapmanız önemli. Bir oda kiraladıysanız ve yemek yapmak için kullanabileceğiniz bir alanınız varsa, toptan alışveriş yapmak için Tesco, oldukça tasarruflu bir alternatif. Aynı şekilde Marks & Spencer ve Sainsbury’s de diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Londra hakkında söylenebilecek daha birçok şey saymak mümkün. İlk adımda yukarıda bahsettiğimiz ipuçlarını takip ederek hayatınızı kolaylaştırabilir, sonrasında kendi tecrübelerinizi edinmek için bolca zaman ve nakit ayırabilirsiniz. Siz de Londra’da yaşamanın tadına varmak istiyorsanız, Yeni Bir Hayat‘la irtibata geçebilirsiniz!