Macaristan Yatırımcı Vizesi ve Vatandaşlık Programı

Macaristan Yatırımcı Programına katılarak sadece 2 hafta içinde Macaristan’da  ömür boyu geçerli daimi oturma izni alabilir, Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olabilir ve 7 yıl içinde de Macaristan vatandaşı olarak Avrupa Birliği pasaportunu başvurma fırsatını elde edebilirsiniz.

2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan, 2013 yılından beri uygulamada olan yatırımcı yoluyla Macaristan Vatandaşlığı programı ile, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarına ülkede yatırım yapmaları karşılığında vatandaşlık yolunu açmaktadır.

Macaristan yatırımcı programının en büyük avantajlarından biri, sadece 2 hafta içinde ömür boyu sürecek daimi oturum izni, 7 yıl içinde de vatandaşlık alabilme şansıdır. Aynı zamanda, yapılacak yatırımın benzer programlara göre daha düşük olması ve devlet garantisi altında geri alınabilir olması da bu programın öne çıkan yanlarındandır.

Macaristan yatırımcı programının bir diğer önemli ayrıcalığı ise Macaristan’da yaşama, adres gösterme veya konut kiralama gibi zorunlulukların olmamasıdır. 18 yaşından büyük çocuklarınızın ve ebeveynlerinizin de sizle birlikte başvuru yaparak aynı haklara sahip olması da çok avantajları içinde yer almaktadır.

Yeni Bir Hayat’ın uzman kadrosu ve Macaristan Hükümeti’nden tam yetkili uluslararası partneri sayesinde, hiçbir ek maliyetle karşılaşmadan Macaristan yatırımcı programına başvurabilirsiniz.