Portekiz’de Bir Butik Otel Yatırımıyla AB Vatandaşı OlabilirsinizPortekiz’de Bir Butik Otel Yatırımıyla AB Vatandaşı Olabilirsiniz

Portekiz Golden Visa programı AB üyesi olmayan yatırımcılara ve ailelerine minimum 500.000 € ya da özel şartlarda 350.000 €’luk gayrimenkul yatırımıyla Avrupa’da yaşama imkanı veriyor.

 

Portekiz Hükümeti’nin 2015’te devreye soktuğu uygulama ile 30 yıldan eski binaların restorasyon projelerine yatırım yapılması şartıyla oturum izni artık 350.000 €’luk gayrimenkul yatırımı ile de yapılabiliyor. Butik otel projesi, sadece 22 kişiye Golden Visa ile Avrupa’da oturma ve çalışma izni kapısını açıyor. Lizbon’a 20 dakika uzaklıkta bulunan, Avrupa’nın en popüler turizm beldelerinden Cascais, yılın 220 günü güneşli iklimi, yaşam kalitesi, muhteşem malikaneleri ile Portekiz’in en prestijli ve varlıklı yerleşim yerlerinden birisidir.

 

Portekiz’de yaşamak isteyenler için “butik” bir yatırım

Proje Cascais’in merkezinde yer alan, 19. yy’a ait görkemli bir binanın lüks bir butik otel olarak hizmet vermek üzere restore edilmesi ve modernizasyonunu içermektedir. 1.157 m2 ‘lik bu göz alıcının binanın içerisinde 20 süit oda, spa, kapalı havuz ve şık bir restaurant yer almaktadır. Bu projeye 350.000 € yatırım yaparak Golden Visa avantajından sadece 22 kişi faydalanabilecek. Toplamda 7,7 milyon € yatırımla gerçekleştirilecek olan proje 22 yatırımcıya 350.000 €’luk paylarla paylaştırılacak.

 

%4’e kadar yıllık kira garantisi

Gayrimenkul yatırımının en değerli olduğu Avrupa şehirlerinden biri olan Portekiz’de gerçekleştireceğiniz butik otel yatırımı gelir ve geri dönüş garantisi de sunuyor. Projede, %4’e kadar yıllık kira garantisinin yanı sıra 6 yıl sonra satış bedelinin %100’ünün geri alınma garantisi bulunuyor.

Portekiz Rivierası’nda bir butik otel sahibi olarak yılın sadece 7 gününü Portekiz’de geçirmek şartıyla 6 yılın sonunda Portekiz Vatandaşlığı alarak Avrupa Birliği pasaportuna sahip olabilirsiniz.

 

Portekiz Golden Visa koşulları

  • Minimum 500.000 € ya da özel şartlarda 350.000 €’luk gayrimenkul yatırımı yapılması gerekmektedir.
  • Yatırım şekli konut ya da ticari olarak seçilebilir, satın alındıktan sonra kiralanabilir.
  • Geçici oturum izni süresince her yıl sadece 7 gün Portekiz’de geçirilmelidir. (İkişer yıllık uzatmalarda her uzatma dönemi içerisinde toplam 14 gün geçirmiş olmak yeterlidir.)
  • 5 yıl içinde toplam 35 günü Portekiz’de geçirerek ömür boyu geçerli daimi oturum iznine sahip olabilirsiniz.
  • Daimi oturum izninizi aldıktan tam 1 yıl sonra Portekiz vatandaşlığı’na başvurulabilirsiniz.

 

Bu koşulları sağlayarak Portekiz’den alacağınız oturum izni ile:

  • Portekiz’de iş yapabilir,
  • Schengen ülkelerinde vizesiz seyahat edebilir,
  • 6 yıl sonunda Portekiz vatandaşlığı için başvurabilir,
  • Ailenizi ve ebeveynlerinizi de bu fırsattan faydalandırabilirsiniz.