Amerikan VatandaşlığıAmerikan Vatandaşlığı

Amerika Göçmenlik Programları

Fırsatlar ülkesi Amerika’nın göçmenlik programları da cazip fırsatlar sunmaktadır. Özellikle EB-5 yatırımcı programı ile Amerika’da Green Card  sahibi olmak ve yerleşmek son derece esnek şartlara bağlıdır. Amerika programlarına başvuru koşulları esnek olsa da, başvuru süreci uzmanlık gerektirir. Yeni Bir Hayat Amerika EB5 yatırımcı ve E1-E2 girişimci vizelerinde güvenilir ve kurumsal hizmetler sunmaktadır.

Amerika E 1-E 2 Girişimci ve EB 5 Yatırımcı Programları

E1 ve E2 olarak adlandırılan girişimci programlarında Amerika’da bir iş kurmak zorunluluğu vardır. Her iki program da geçici çalışma izni vermekte ve belirli zaman dilimlerinde yenilenmektedir. Amerika E1 ve E2 girişimci vizelerine başvuru yapabilmek için $100,000 ve üzerinde sermayeye sahip bir iş kurmayı hedeflemeniz, Amerika’da şirketleşme sürecini tamamlamanız ve kuracağınız işle ilgili somut adımlar atmış olmanız gerekmektedir.

Amerika EB5 yatırımcı vizesi için ise Amerika’da bölgesel merkezler de yer alan bir projeye $800,000 tutarında bir yatırım yapma koşulu aranmaktadır. Yatırımınızı takip eden süre içinde öncelikle size ve ailenize 2 yıllık geçici Green Card verilmekte, ilerleyen aşamalarda bu kartlar kalıcı Green Card ile değiştirilmektedir.  5 yıllık bir süre içinde en az 2.5 yıl Amerika’da kalındığı takdirde Amerikan vatandaşlığı için başvuru hakkı kazanılmaktadır. Yapmış olduğunuz yatırım ise 5-7 yıl gibi bir zaman dilimi içinde size iade edilir. Yeni Bir Hayat proje seçimi, EB5 başvurunuzun hazırlanması ve ilgili birimlere sunulması da dahil olmak üzere Amerika EB5 başvuru sürecinizin tümünde yanınızda yer almaktadır.