Kanada Göçmenlik Seçenekleri

Kanada Nitelikli Göçmenlik programı başta olmak üzere birçok farklı şekilde göçmenlik ve Kanada vatandaşlığı şansı sunmaktadır

Göçmenlik denilince ilk akla gelen ülke Kanada’dır. Çok uzun yıllardır sistemli bir göçmenlik programı uygulaması, kozmopolit yapısı ve dünyanın dört bir yanından gelen kişi ve ailelere kapılarını açması nedeniyle Kanada’nın bu ünü haksız sayılmaz. Bazı yıllar 250,00’den fazla başvuru sahibi ve ailelerini kabul eden Kanada’nın göçmenlik programları da çeşitlilik gösterir. Hemen hemen her yıl güncellenen, kural değişikliğine uğrayan ve bazen de koşullarını ağırlaştıran Kanada göçmenlik sistemi temel olarak eğitim, tecrübe ve yabancı dil bilgisine önem vermektedir. Federal ve eyaletler bazında birçok farklı programla göçmenlik başvurularını kabul eden Kanada’nın önde gelen iki programı bulunmaktadır.

Kanada Göçmenlik Programları

Kanada nitelikli göçmenlik programı en çok bilinen ve en fazla sayıda başvuruyu kabul eden seçenektir. İş tecrübesi, eğitim, yaş ve yabancı dil bilgisi gibi farklı kriterler baz alınarak yapılan değerlendirme sonucunda başvurular kabul edilir. 2015 yılında başlayan Express Entry sistemi ile kabul koşulları geçmiş yıllara göre biraz daha ağırlaşmıştır.

Kanada Self Employed göçmenlik programı ise sanat ve spor alanlarında faaliyet gösteren kişilere öncelik tanır. Her iki alanda da tanımlar son derece geniştir. İngilizce ve Fransızca düzeyi nitelikli göçmenlik seçeneğine göre daha esnek olduğu için tercih edilen bir programdır. Uzun süren değerlendirme süresi ve mutlaka self employed tecrübesi istenmesinden dolayı bazen nitelikli göçmenlik başvurusu yapmak daha doğru olabilir.

Yeni Bir Hayat, Kanada göçmenlik danışmanlığındaki yetkisi ve deneyimiyle bu süreçte size yardımcı olmaktadır.

Express Entry ve kanada göçmenlik

Kanada Göçmenlik Express Entry Nedir?

Kanada; her yıl on binlerce göçmen alan bir ülke olması sebebiyle artık bütün dünya vatandaşları için iyi bir göçmenlik fırsatı olarak değerlendiriliyor. Her yıl farklı ve belirli meslek grupları üzerinden açıklanan göçmen alım programı; bu yıl, yani 2015 yılı itibariyle tüm meslek gruplarına bu fırsatı tanımaktadır. Ancak elbette bazı ön şartlar ve puanlama sistemi mevcuttur.

Kanada Göçmenlik Yeterlilik Testi

Kanada Göçmenlik Yeterlilik Testi

Kanada göçmenlik başvuruları için belirli kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Özellikle en çok bilinen Kanada nitelikli göçmenlik başvurusunda bazı yeterlilikler olmadığı takdirde başvuru yapmak mümkün bulunmamaktadır. Aslındayeterlilik testi isim olarak yanlış anlaşılmaktadır.

Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada göçmenlik başvurusu titiz bir çalışma ve sık sık değişen göçmenlik kurallarını yakından takip etmeyi gerektiren bir süreçtir. Başvuru dosyanızın değerlendirmesini yapacak olan Kanada göçmenlik yetkilisi çok katı kurallara bağlı olarak çalıştığından dolayı inisiyatif kullanmadan karar vermektedir. Bu da dosyanızın mevcut olan göçmenlik kurallarına sadık kalınarak hazırlanmasını gerektirir.