İngiltere Göçmenlik Programlarıİngiltere girişimci ve yatırımcı programları ile daimi oturum ve İngiliz vatandaşlığı fırsatları sunmaktadır.

İngiltere’nin ikinci vatandaşlık ve daimi oturum programları son derece açık kurallara tabidir. Hangi koşullarda, ne kadar süre sonra daimi oturum alınacağı, İngiliz vatandaşlığı için ülkede kalınması gereken gün sayısı, vatandaşlık başvurusu için aranılan kriterler ve birçok diğer husus net olarak İngiliz göçmenlik sistemi içinde tanımlanmıştır.

Birçok diğer ülke de olduğu gibi İngiltere’de yatırımcı ve girişimci programları ile ülkeye sermaye ve işadamı çekmeye çalışmaktadır. Her iki programda uzun yıllardır uygulanmakta olup, gerekli koşullar sağlandığı takdirde İngiliz vatandaşlığı ile sonuçlanmaktadır.

İngiltere girişimci programını ikiye ayırmak mümkündür. Tüm dünya vatandaşlarına uygulanan genel girişimci programı ve sadece Türk vatandaşlarına özel girişimci programı. Genel girişimci programının aksine Türk vatandaşlarına özel girişimci programı daha esnek şartlar taşımaktadır. Ankara Antlaşması olarak anılan bu programda Yeni Bir Hayat uzun yıllara dayanan tecrübesi ile son derece başarılı sonuçlar almaktadır.

İngiltere yatırımcı programı ise girişimci programları gibi iş kurma ve işletme zorunluluğu getirmez. Farklı yatırım miktarlarında seçenek sunan bu program ile 6 yıl sonunda İngiliz vatandaşı olmak mümkündür.